EYÜP YILMAZ’DAN LAPSEKİ’Lİ ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI ETKİNLİK.!

Lapseki Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Lapsekili Çocuklar Eğleniyor” etkinliği 15 Temmuz Şehitler parkında gerçekleştirildi.

Covid-19 pandemi sürecinde okulların kapalı olması ve çeşitli kısıtlamalar sebebiyle uzun bir süredir evlerinden dışarı çıkamayan çocuklar sihirbaz, tahta bacak, çeşitli maskotlar ve müzik eşliğinde dans ederek eğlendiler.

Havanın da güzel olmasını fırsat bilen aileler çocuklarıyla birlikte geldikleri 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda “Lapsekili Çocuklar Eğleniyor” etkinliği sonrasında kordon turu atarak yürüyüş yaptılar.

Eğlence ve sporun bir arada yapıldığı etkinlik sonrasında Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz yaptığı açıklamada; ‘’En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için bugün özel bir program yaptık. Milli eğitim müdürlüğümüz ile birlikte istedik ki çocuklarımız en azından bir gün eğlensinler, streslerini atsınlar, enerjilerini atsınlar. Çocuklarımız çok uzun zamandan beri evlerde kapalılar ama her şeyin başı sağlıktır. Bugün ki programımızı da pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirdik. Bu tür programları yine pandemi kuralları çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Başkan Eyüp Yılmaz Konuşmasının devamında 1 Şubattan itibaren Lapseki
Belediyesi’nde Uzm. Psikoloğun göreve başlayacağının müjdesini vererek
“Başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız psikoloğumuzdan
destek almak amacıyla çok yakında belediyemize başvurabilirler.”
ifadelerini kullandı. İşte gerçekleştirilen etkinlikten OBJEKTİFLERE YANSIYAN GÖRÜNTÜLER;

Haberi paylaşmak istermisin?