AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÖMER ŞAHİN’DEN CHP’Lİ BÜLENT ÖZ’E TARİHİ AYAR.!

AK Parti Çan İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Avukat Ömer Şahin, Çan’a yapılan hizmetleri veriler ile paylaşarak, Belediye Başkan’ı CHP’li Bülent Öz’ün göreve geldiği günden bu yana Çan halkı ve kendi partisi ile yaşamış olduğu sorunlarının yanı sıra Seçim öncesi vermiş olduğu sözler ve neticeleri ile birlikte ortaya çıkan sonuçlarını ele alarak, gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu.

AK Parti Çan İlçe Başkanı Ömer Şahin yapmış olduğu basın açıklamasında ”Bildiğiniz üzere 19 Eylül 2020 tarihi itibariyle AK Parti Çan İlçe Yönetim Kurulumuz, olağan kongremiz sonrasında oluşarak göreve başlamıştır.

Kongrenin ardından hızlı bir şekilde görev dağılımı yaparak çalışmalarımıza başladık. Bu süreçte yaptıklarımızı, yapmayı planladıklarımızı ve gündeme ilişkin düşüncelerimizi siz değerli basınımızla belli aralıklarla buluşarak kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle Çan ilçemizde KHGB (Köylere Hizmet Götürme Birliği) tarafından yapılan yatırımları ve köylerimize yapılan hizmetleri, nakdi yardımların miktarlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. 2020 Yılı içerisinde Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından KÖYDES diye ifade ettiğimiz Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi kaynaklı 3.000.000,00-TL, KHGB kaynaklı 1.700.000,00-TL, Özel İdare kaynaklı 2.220.000,00-TL ve KHGB ve Özel İdare Ortak Yapımı kaynaklı 820.000,00-TL olmak üzere toplamda 7.740.000,00-TL tutarında yatırım gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca köylerimizin çeşitli ihtiyaç ve taleplerinin karşılanabilmesi için de Köy Muhtarlıklarımıza 675.000,00-TL maddi kaynak aktarılmıştır.

Gördüğünüz üzere Çan İlçemizde Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla köylerimizin her derdi ile yakından ilgilenen, muhtarlarımızın bir dediğini iki etmeyen bir yönetim anlayışı sergiledik. Yukarıda saydığımız bu rakamlar göstermektedir ki, iktidar partisi olarak her daim köylerimizin ve köylülerimizin hizmetindeyiz.

Sonrasında Çan İlçemizde 2020 yılı içerisinde gerçekleşen kamu yatırımlarından söz etmek istiyoruz. Sizleri de bir gün götürüp gezdirmek istediğimiz Çan Devlet Hastanemiz yaklaşık 60.000.000,00-TL’lik bir yatırım olup, halkımıza son derece konforlu bir tedavi imkanı sunmak için hizmete alınmayı beklemektedir. Muhalefetin, devletin ekonomik sıkıntıda olduğunu iddia ettiği bir dönemde, üstelik pandeminin tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir süreçte bu denli büyük ölçekli bir yatırıma ön ayak olan Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA’ya, AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Bülent TURAN’a ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İSKENDEROĞLU’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sağlığa yapılan yatırımların ne denli önemli olduğunu bir kez daha gördüğümüz şu salgın sürecinde, sağlık alt yapısı ile dünya devletlerine açık ara fark atan ülkemizle ne kadar övünsek azdır. Çan Devlet Hastanemiz Halkımız’a hayırlı uğurlu olsun.

Yine Çan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Atatürk Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu bir arada barındıran 6.750.000,00-TL bedelli Sağlık Merkezimiz de 2020 yılı içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlamıştır.

Yine 2020 Yılı içerisinde Kocabaş Çayı üzerinde yer alan köprümüz yıkılarak yenisi yapılmaya başlanmıştır. Bu köprünün yapım işi de 7.000.000,00-TL’dir. Hayırlısı ile 2021 Yılı yaz aylarının ortalarında köprümüzü de yeniden kullanmaya başlayacağız.

2020 Yılı içerisinde depreme dayanıklılık testlerinde tehlike arz ettiği belirlenen İstiklal İlkokulumuz, Osman Çaneri İlköğretim Okulumuz ve Terzialan İlköğretim Okulumuzun yıkım işlemleri gerçekleştirilmiş olup yakın zamanda yıkım kararı verilen Çan Anadolu Lisemizin yıkımı da en kısa sürede yapılacaktır. Yıkımı yapılan okullarımızdan İstiklal İlkokulumuz ve Osman Çaneri İlköğretim Okulumuzun yapım işi TOKİ tarafından yapılacak olup yakın bir zamanda inşaata başlayacaktır. Aynı şekilde yıkımı yapılan Terzialan İlköğretim Okulumuzun yapımına da kısa bir zaman içinde başlanacaktır.

Ayrıca deprem yönetmeliği gereği bazı okullarımızda da güçlendirme kararı alınmış ve güçlendirme işlemleri yapılarak teslim edilmiştir.

Yine Çan Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Binalarının yıkımı yapılmış ve yapım ihalesi gerçekleştirilmiştir. 15.565.000,00-TL + KDV’ye ihalesi gerçekleşen Yeni Hükümet Konağı Ve İlçe Emniyet Binası Yapım İşi inşaallah 1 yıl sonra teslim edilecektir. Çanımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Bunlara ilaveten 18 Mart Çan Termik Santralimizde de Baca Gazı Arıtma Tesisi Yapımı için 173.000.000,00-TL ve Kireç Taşı Öğütme Tesisi Yapımı için de 108.000.000,00-TL olmak üzere toplam 281.000.000,00-TL’lik yatırım yapılmıştır.

Çan Organize Sanayi Bölgesi için süreçte olması gereken tüm kurum ve kuruluşlarla diyalog içerisine girilip yapılması geren iş ve işlemler Milletvekillerimizin de desteği ve yardımları ile takip edilmektedir.

Yine Çan Fen Lisesi Binası Ve Kompleksi ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığımız Ankara ziyaretinde somut ilerlemeler kaydedilmiş olup Fen Lisemiz için yer tahsisi yapılmıştır.

Ayrıca Fakülte talebimiz ile ilgili olarak da ciddi bir ilerleme kaydedilmiş olup özellikle yeni fakülte binası yapılması konusunda ilgili mercilerle hem fikir olunmuş sürecin önündeki önemli engeller kaldırılmıştır.

Çan şehir stadımızın ışıklandırma işlemleri 2020 yılı içerisinde tamamlanmış olup hem takımlarımızın, hem de vatandaşlarımızın akşamları da stadyumdan faydalanabilmelerinin yolu açılmıştır.

Çan – Çanakkale yolumuzun da sıcak asfalt ihalesi yapılarak yapımına başlanılmıştır.

Görüldüğü üzere Devletimizin ve Hükümetimizin Çan İlçemize yatırım ve hizmetleri 18 yıllık AK Parti iktidarında her zaman olduğu gibi şu anda da hız kesmeden devam etmektedir.

Halkımızın destek ve teveccühü ile AK Parti iktidarındaki bu hizmet ve yatırımlar kesintisiz bir şekilde devam edecektir.

AK Parti iktidarında Türkiye’miz eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye, ekonomiden tarıma birçok alanda dev yatırımlara imza attı. Savunma sanayiinde dışa bağımlılığı en az seviyeye indiren AK Parti, savunma sanayiinde yerli ve milli hamleler gerçekleştirdi.

Milgem, Atak Helikopterleri, Hürkuş, Modern Piyade Tüfeği, İnsansız Hava Araçları, Altay Tankı, Uzun Ve Orta Menzili Tanksavar Füze Sistemleri ve benzeri projeler Kahraman Ordumuz’un hizmetine sunuldu. Yerli İHA’lar sayesinde terörle etkin bir mücadeleye girişilerek teröre ağır bir darbe vuruldu.

İzlemiş olduğu basiretli dış politika sayesinde Ülkemiz, bölgesinde ve dünyada ses getiren, sözü dikkate alınan bir güç olarak yerini aldı. Ermenistan ile yaşanan savaşta tek millet iki devlet olduğumuz Azerbaycan’ın yanında duran, Filistin’in haklı davasında yanında olan, Birleşmiş Milletler’de “Dünya 5’ten büyüktür” diye haykıran Türkiye dünyadaki tüm mazlumların sesi oldu.

Doğu Akdeniz’de yaptığı hamlelerle Akdeniz’de artık ben de varım dedi. Gerek yurt içinde ve gerekse de yurt dışında yaptığı operasyonlarla PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütlerine göz açtırmadı.

Yaşanan pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koştu.Bu süreçten olumsuz etkilenen esnafımıza KDV ve stopaj indirimi, kira yardımı, hibe desteği, kısa çalışma ödeneği ve benzeri yollarla destek oldu. Diğer ülkelerde masrafı ödenerek yapılan COVID-19 hastalığının tedavisi ülkemizde hiçbir kuruş alınmadan yapıldı. Yine bu süreçte muhalefetin ne gerek var diye eleştirdiği Şehir Hastaneleri’nin ne denli önemli olduğu ve işe yaradığı açıkça ortaya çıktı.

Son 1 yıl içerisinde yapılan yeni üye kayıtları ile AK Partimiz, üye sayısını 1 milyon artırarak bu konudaki açık ara liderliğine devam etti. 15 bin yeni üye kaydı ile Çanakkale Teşkilatlarımız Türkiye’de en çok üye kaydı yapan iller bazında büyükşehir olmayan 51 il arasında üçüncü sırada yerini aldı. Bu durum da Halkımız’ın AK Partimiz’e olan teveccühünün artarak devam ettiğini çok net bir şekilde bizlere gösterdi.

Az önce ifade ettiğimiz İlçemiz’e yapılan hizmet ve yatırımların Çanımız’a kazandırılması noktasında da Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, İlgili Bakanlarımıza, AK Parti Grup Başkan Vekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent TURAN’a ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İSKENDEROĞLU’na çok teşekkür ederiz.

Peki AK Parti iktidarı ile Çan İlçemize bu kadar güzel yatırım ve hizmetler yapılırken bu süreçte Çan Belediyesi’nde neler oldu, Çan Belediyesi’nce neler yapıldı biraz da ona değinelim.

Seçim öncesi “Sen ben yok, biz varız” diye sloganlar atarak kampanya yürüten siyaset anlayışı, seçimden hemen sonra gözyaşları ve ahlar üzerine inşa ettiği yönetim tarzıyla nasıl bir takiyye siyaseti yürüttüğünü sadece Çan Halkı’na değil tüm Türkiye’ye göstermiştir.

Seçimlerden hemen sonra işçi kıyımına başlayan CHP’li Başkan Bülent ÖZ ve Yönetimi, tek derdi evine ekmek götürmek olan onlarca işçiyi sırf AK Parti döneminde işe alındıkları gerekçesiyle işten çıkarmış, peyder pey, dönemler halinde bu çıkışlara devam ederken pandemi nedeniyle getirilen işçi çıkarma yasağına takılmış, ama bu durum dahi vicdanlarındaki karalığı ve intikam hırslarını kesmemiş bu kez de ücretsiz izin adı altında zımni cezalandırma niyetlerini icraata dökmüşlerdir.

Belediye meclisinde Ak Parti grubu adına birden fazla kez yazılı ve sözlü önergelerle işten çıkartılan ve ücretsiz izne çıkartılan kişilerin neden işten çıkarıldıklarını, neden ücretsiz izne ayrıldıklarını, ne zaman işe başlatılacaklarını sormamıza rağmen bu sorularımıza alakasız cevaplar verilerek konu bizzat Belediye Başkanı Öz tarafından geçiştirilmeye çalışılmıştır.

Oysa sorduğumuz soru o kadar basitti ki Belediye Başkanı ve yönetim kadrosu bu sorulara cevap vermek yerine alakasız konularla konuyu sulandırma gayreti içerisine girmişlerdir.

Başkan ÖZ ısrarlı sorularımıza cevaben belediyenin ekonomik durumundan söz etmiştir. Ancak belediye başkanı seçildikten sonra neden bu borçlu olduğunu iddia ettiği belediyeye hepsi kendi partilisi 140 yeni personel aldığını açıklamamıştır.

Evet, yanlış duymadınız, borç edebiyatı yaparak aldıkları belediyeye seçimden sonra yüzlerce yeni personel alan bir belediye başkanından ve yönetiminden söz ediyoruz.

Koltuğa oturur oturmaz makam arabasını değiştiren bir belediye başkanı ve yönetiminden söz ediyoruz.

Doğrudan alımlar ve adrese teslim işlerle belediye yöneten bir belediye yönetiminden söz ediyoruz.

Tekel büfesinden alınan alkollü içeceklere ayran faturası kestiren bir belediye yönetiminden söz ediyoruz.

Ankara’ya kadar fotoğrafçısı ve çekim ekibiyle gidip kendine klip çeken, ego patlaması yaşayan bir belediye başkanından söz ediyoruz.

Canlı yayında kendi partisinin gençlik kolları başkanını kadroya geçirmek için yaptığı planları anlatan bir belediye başkanından söz ediyoruz

.Mecliste istediği maddeyi oylatan, istemediğini oylatmayan, verilen önergelerin kanun ve mevzuat gereği gündeme alınıp alınmamasını için oylatılması gerektiği halde gündeme alınıp alınmamasını kendi kafasına göre keyfi bir şekilde oylatmayıp önergenin verilmesini engelleyen, despot ve baskıcı bir belediye başkanından söz ediyoruz.

Zira bir önergenin kabul edilip edilmemesi ayrı bir şeydir, o önergenin gündeme alınıp alınmamasının oylatılması ayrı bir şeydir. İçeriği ne olursa olsun verilen önergenin gündeme alınıp alınmaması için ilk önce oylatılması şarttır. Gündeme alınıp alınmaması oylandıktan sonra önergenin gündeme alınması kabul edilirse o zaman önergenin içeriği tartışılır, kanunen bir sıkıntı varsa bu durum ifade edilir ve konuşulur. Sonrasında da önergenin kabulü veya reddi oylanır. Usul ve erkan budur. Kimsenin kanuna ve usule aykırı bir şekilde Belediye Meclisi’ni yönetmeye hak ve yetkisi yoktur.

Kişisel hırsları için kendi partisinin belediye meclis üyelerini dahi yok sayan, kendi partisinin belediye meclis üyelerince belediye meclisinde yalnız bırakılan bir belediye başkanından söz ediyoruz.

Evet saygıdeğer Çan Halkı, siz bakmayın Bülent ÖZ’ün sabahları simit dağıtırken yüzündeki sahte gülücüklerine, samimiyet gösterilerine. Kendisi simit dağıtmadan önce işten çıkartıp aşsız bıraktığı insanların hesabını vermelidir.

Yerel seçimlerle Çan Belediyesi’ne gelen CHP zihniyetinin, her ne kadar liyakat esasına riayet edeceğini ifade etmişse de geçen sürede bunun tam aksine bir görüntü vererek partizanca yaklaşımlarla kendi siyasi görüşüne yakın olan isimleri siyasi saik ve nedenlerle ihtiyaçtan çok fazla bir şekilde Belediye kadrolarına doldurduğunu hep beraber müşahede ettik. Bu geminin bu şekilde yürümeyeceği belliydi. Nitekim de geldiğimiz noktada gemi karaya oturdu.

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun “Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak.” diyerek ifade ettiği namus sözü ve garantiye CHP’li Çan Belediyesi’nin sadık kalmadığı yaşanan bu üzücü olaylar ile açıkça ortaya çıkmıştır.

Görevde 2 yılını doldururken ardında hiçbir somut icraat bırakamamış, taş üstüne taş koymamış, Çan’ı belediyecilik anlamında kendi haline bırakmış, kaderine terk etmiş bir belediye başkanıdır Bülent ÖZ. Tüm CHP’li belediyelerde gördüğümüz hastalıklı anlayış ne yazık ki Çan’da da kendini göstermiştir. “Bol laf, bol takiyye, bol iltimas, bol partizanlık, hiç iş. “Ne Bülent Öz şaşırttı ne de CHP. Geçmiş olsun güzel Çanımız. ” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •