Siyasetçi İçin ÖZEL HAYATTIR denip Geçilemez.!

KASKETLİ MUHALEFETTEN-KASETLİ MUHALEFETE..Siyasetçi İçin ÖZEL HAYATTIR DENİP GEÇİLEMEZ.!

Eskiden “Kasketli muhalefet” olurdu. Ecevit‘in kasketi, Demirel‘in fötr şapkası, Erbakan‘ın takkesi vardı. Sonuçları düşünüldüğünde şimdi, “Kasetli muhalefet” hayli etkili bir vuruş gibi görünüyor.

Öyle ki kasetli vuruş tekniğinin sadece bize özgü olmadığı anlaşılıyor. Koca IMF Başkanı ne olduğunu anlayamadı hatırlarsınız.Adam Fransa Cumhurbaşkanlığına hazırlanıyordu, hem koltuğunu, hem itibarını kaybetti.

Demek ki, siyasette belden aşağı vuruş tekniği ‘Şark işi‘ değilmiş… Kadın-erkek ilişkilerinde daha geniş olan Batı‘da bile gayri meşru ilişkiler gayri nizami usullerle teşhir ediliyor ve siyaset malzemesi yapılabiliyormuş…

Konuyu dağıtmadan söyleyecek olursak, vizyona sürülen kasetlerin figüranlarını da, senaristlerini de aynı derecede suçlamak gerekecektir.

Ne şekilde olursa olsun ahlaksızlıkları görüntülenen siyasetçinin ipi çekilmiş demektir. Burada gayri meşru ilişkinin kötülüğünün dışında, eşine karşı olduğu gibi,MİLLETE KARŞI da bir aldatma ve ikiyüzlülük vardır. Özel hayattır denilip geçilemez. Ancak bunun üzerine senaryo yazmak, çekilen filmi vizyona sürmek de çok ahlaki olmasa gerektir. Diğerlerinin pisliklerini filme alanların benzer pislikler içinde olduklarını söylemek afaki sayılmamalıdır.

Konu buraya nasıl geldi derseniz…
“Ben iyiyim” diyen süper egolar pekala “Onlar kötüdür” diyebilmekte… Dahası onların pisliklerini filme, seslerini ise kayda alabilmektedir. “Ben iyiyim” diye meydana dökülenle, “filmi çeken” kayda alan/aldıran siyasetçi farklı değildir.

“Ben iyiyim/Benden iyisi yok” diye küçük Krallığını ilan eden kimse, “Her yol mübah” anlayışına girmiş demektir. O, film de çeker, kara da çalar. Çünkü her yol o siyasetçi için mübahtır artık.

Siyasetçinin şişkin egosunu patlatmadan, gayri ahlaki davranışlarından alıkoymak mümkünmü dür.? Bence Değil..
Dediğim gibi Ne şekilde olursa olsun ahlaksızlıkları görüntülenen siyasetçinin ipi çekilmiş demektir. Burada gayri meşru ve AHLAKSIZCA yaşanan ilişkilerinin kötülüğünün dışında, eşine karşı olduğu gibi,MİLLETE KARŞI da bir aldatma ve ikiyüzlülük vardır.Siyasetçi için Özel hayattır denilip geçilemez.! Sağlıcakla kalın…

DİP NOT: Önceki Haberimizi kaynak gösterip;bilgi belge sahibi olmadan yasalar ve hukukun masumiyet karinesi ilkesini göz ardı ederek,sayfam dolsun tirajım artsın zihniyetiyle  yazan arkadaş AKP’liden AK Partiliye,Cehapeliden CHP liye de İhanet olur, Memlekete de olur.(yakın tarih bunların örnekleri ile dolu)..Çünkü Bu tiplerin ideolojisi sağı solu orta yolu yoktur… Sevgili Aynalı Pazar Gazetesi ,köşenizde yer verdiğiniz haberimizi kastederek yazdıklarınızda,verdiğiniz kısaltılmış isimde yanlış, baştan aşağı konu da.. Elinize kulaktan dolma bir şablon vermişler öyle yazıp çizip karalamışsınız en ufak bir dayanak olmadan göstermeden ,iddialar nezdinde demeniz ise bir nebze de olsa kabul edilebilir..Tabiiki herkezin kalem rengi de kalemi de mürekkebi de mürekkebi aldığı yerde farklıdır,Anlamak gerek.. .Tekrarlıyorum Çanakkale Zafer TV olarak daha öncede belirtiğimiz ve de her daim BİLİNDİĞİ ÜZERE hiç bir haberimizi paylaşımımızı belge beyan ve delil olmaksızın kamuoyu ile paylaşmadık,lakin üçüncü kişilerin(ailelerin;çocukların ve masum şahısların) zarar görmemesi adına isimleri saklı tutuyor,Devlet ve yargının işleyişine bağlı olarak, gizlilik ve masumiyet karinesi doğrultusunda,siz kamuoyu ile,isim ve konumları dahil olmak üzere,haberi yapabilmek için yasal zemin oluştuğunda(ki bu çok yakın) TÜM DETAYLARI ile paylaşacağımızı taahhüt ediyoruz.İlk günden beri Yargı ve Toplum karşısında hesap vermekten çekinmeden korkmadan,sapmadan ve şaşmadan tüm gerçekleri yazdık,kimsenin şüphesi olmasın yarın da yazacağız.Hep beraber İzleyelim; söz konusu bu tip şahıslar,bunlara göz yumanlar,zemin hazırlayanlar siyasette sahaya çıkacak mı, çıkacaksa kimler çıkaracak,kimler sahip çıkacak..Sonuç her ne olursa olsun Yedek kulübesinde dahi yer alsalar;Bizim kalemimiz susmadan susturulmadan korkmadan herşeyi yazacak;HİÇ BİR HUKUKSUZLUK; AHLAKSIZLIK USÜLSÜZLÜK YOLSUZLUK,AYAK OYUNLARI-ŞAİBE GİZLİ KALMADI,BUNDAN SONRADA KALMAYACAK..Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir