Adnan Mecu ”Toplu Halde İstifa Sürecini Başlattık,İmzalar Hazır”

İstifa eden İyi Parti Çanakkale Teşkilatı Yöneticisi Adnan MECU ”Şu an itibariyle 250-300 üye ile toplu istifa sürecini başlattık ve imzalar toplandı”dedi.

İYİ PARTİ ÇANAKKALE TEŞKİLATINDAN İSTİFA

İYİ Parti Çanakkale Yöneticisi Adnan MECU yapmış olduğu açıklamada ”2015 yılının Kasım ayında, ülkemizin içinde bulunduğu sorunların çözümü ve sıkışmış siyasetin önünü açmak için büyük umutlarla kurulan yeni bir partide Sayın Meral Akşener’in yanında yer aldım.

O dönemde Çanakkale’de bu yeni oluşuma ilk destek verenlerden biri bendim.10 kişilik bir çalışma grubu ile yoğun bir mücadele başlattık.

Partinin olağanüstü kongreye gidebilmesi için delegelerin imzaları gerekmekteydi. Ben ve arkadaşlarım delegeleri bir araya getirerek Çanakkale’den toplam 9 delegenin imzasını alarak Sayın Meral Akşener’e teslim ettik.

Çanakkale olarak tam destek verdiğimiz Sayın Akşener’in tüm çalışmalarını basın açıklamaları ve sosyal medya paylaşımları ile gündeme taşıdık.

Beş kişiden oluşan bir komisyon kurarak Sayın Meral Akşener’i Çanakkale’ye davet ettik.

Sayın Akşener program hazırlıkları dolayısıyla Çanakkale’ye gelmeden önce komisyonda görevli eski il başkanımız olan bir arkadaşımızı arayarak, şuan GİK Üyeliği görevinde bulunan şahsın 5 kişilik komisyona dahil olmasının tarafımızca bir sakıncası olup olmadığını bizlere sorması üzerine bu arkadaşı aramıza almamızın bir sakıncası olmadığını söyleyerek Sayın Genel Başkanın ricasını geri çevirmemek için kabul ettik.

Sonuç itibariyle Genel Başkan Çanakkale’ye geldi.

Program günü yaşanan aksaklıkları komisyonda yer alan arkadaşlar var gücüyle çözmeye çalışırken, birileri de kendini pazarlamak için adeta kendini paralıyordu.

Yapılan her şeyi kendine mâl ediyordu.

Ben ve arkadaşlarım bu olumsuz havadan etkilenmemize rağmen ülkemizin yeni bir partiye ihtiyacı olduğu bilinciyle sorun çıkartmadan çalışmalara devam ettik.

Çünkü biliyorduk ki önemli olan partinin kurulması ve ülkemizin, milletimizin sorunlarının çözümü idi.

Kısa sürede kurumsal kimliğe kavuşmak için yapılan çalışmalarda olumlu sonuçlar doğumuştu ve artık Türk siyasetinde İyi Parti de vardı.

İl ve ilçe yönetimleri oluşturulmaya başlandı.

Ve İyi Parti, oluşturulan yönetimlerle ve alınan erken seçim kararıyla binbir zorluk yaşayarak seçime girdi.

GİK Üyesi arkadaşımız 1. sıra milletvekili adayı oldu.

Var gücümüzle gece gündüz demeden çalıştık.

Ancak Çanakkale’den vekil çıkarmayı başaramadık.

Ve şimdi seçimlerin ardından adeta teşkilatları kendi istediği şekle dönüştürmek adına bir yapısal düzenleme yapılmaya çalışılıyor.

Peki bunu kim yapıyor ?GİK Üyesi.

Neden yapıyor ? Küçük olsun benim olsun diye…

Gelinen nokta göstermiştir ki parti amacından tamamen sapmış, güven kaybı oluşmuş, Çanakkale’de de bir kişinin iki dudağının arasında bir yapıya bürünmüştür.

Tüm vatansever Türk milliyetçilerinden özür diliyorum.

Maalesef başaramadık..” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir