Hem Nalına Hem Mıhına,Bir de İktidara Oyna. Bu Ne Yaman Çelişki.!

Haber Merkezimiz ile iletişime geçen ve isimlerinin saklı tutulmasını isteyen bir çok üretici/çiftçi seçimler öncesi ve sürecinde,Geçmişe dayalı Tarım Kredi Kooperatifi tarafından verilen borçların İcra yoluyla alınması tebligatlarına tepkilerini dile getirdiler.

Yaşanan Krizlere rağmen sabrettiklerini dile getiren çiftçiler,Devletimize asla sözümüz yok, Kriz de olur ,ki oldu,bizler sabrettik borçlara direndik, mücadele ettik,Ektik diktik,ter döktük,ancak icrayı gönderen Avukata da Kooperatifin başına da Eşine de şaştık kaldık,bu isimler Bu şehre şekil veren vermeye çalışan isimler,Hele seçimler öncesi bizler sabrederken onların, bizim gibi çiftçilerin mağdur durumdaki vatandaşın yanında olmalarını beklerdik. Ama anlaşılan Çanakkale’de işleyiş Eş dost Akraba ver çiftçiyi yesin AKBABA” şeklinde ki tepki içerikli mailleri ve kendi istekleri doğrultusunda aldığımız kayıtları NELER OLUYOR,? sorularını sormamıza vesile oldu..

Özellikle Tarım Kredi ve Kooperatifleri Genel Müdürlüğünün Üretici ve Çiftçilerce yaşanan zorluklara bağlı olarak, icraaların durdurulması ve kuzu kesim,hasatlara bağlı olarak uygulanacak işlemlerde özen ve hassasiyet gösterilmesi talimatının Çanakkale’de ki söz konusu yetkililerce bilinmesine rağmen, 3 Kasım tarihinde bile emsal durumların devam etmesi BU NE YAMAN ÇELİŞKİ söylemlerinin artmasına ve seslerin yükselmesine neden olduğu da bariz bir şekilde gözlemlendi.

Öyle Devlet Büyükleri ve Siyasiler ile Boy Boy selfiler çektirip Takım elbiseler ile açılışlara gidip keyif almaya ,ego kasmaya benzemez vatandaşın tepkisi diyor,ilerleyen günlerde her zaman olduğu gibi vatandaşın sesini olduğu gibi aktarmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz.

Dip Not:Bazen bir KAYA gibi güçlü görüpkendini aldanırsan güvenirsen makama,eli nasırlı vatandaş çakıl taşı gibi öğütür itibarını olursun paramparça..Avukatımıza’da sözümüz nacizane; ya MESLEĞİNİ icraa et ya SİYASETİ,yoksa hem yara verir hemde töhmet altında bırakırsın seninle yürüyenleri..SAĞLICAKLA KALIN..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir