AYHAN GİDER’DEN SEÇİM SONRASI İLK AÇIKLAMA.!

ADAYLARIN SÜRECİ BARIŞ İÇERİSİNDE GEÇİRECEKLERİ EN BAŞTAN BELLİYDİ

Cumhur ve Millet İttifaklarının  Çanakkale Belediye Başkan Adaylarının belli olmasından sonra Adaylar Gider ve Gökhan organize edilen bir yemekte yanyana gelmişler samimi ve dostane pozlar vermişlerdi.Kısacası seçimin barış içerisinde gergin bir ortam olmadan, ağır eleştiriler yöneltilmeden geçeceği ilk günden itibaren belli olmuştu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkan Adayı olan Ayhan Gider gazetecilerle bir araya geldi. Seçimlerin Çanakkale’ye yakışır centilmenlikte geçtiğini belirten Gider, üst üste dördüncü kez belediye başkanı seçilen rakibi Ülgür Gökhan’ı, “Ülgür başkanın aldığı her oy, oturduğu koltuk anasının ak sütü gibi helaldir” sözleriyle tebrik etti.

“ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR”

İlk gün sandıklar açılıp, sonuçlar belli olmaya başladığı zaman, seçilen başkanımızı tebrik ettim. O da bana tebriğimden dolayı teşekkür etti. Dolayısıyla bugün söyleyeceğim hiçbir şey,in bu seçimin sonucunu yorumlama, yargılama anlamı taşımaması lazım. Çünkü Ülgür başkanın aldığı her oy, oturduğu koltuk anasının ak sütü gibi helaldir. ‘Müreb ninesinin’ emekleri gibi de saygıdeğerdir. O anlamda, kendisine önümüzdeki dönemde çalışmalarında başarılar, kolaylıklar diliyorum.” ifadelerine yer verdi

SEÇİME BİR KALA BAŞARILAR DİLENMİŞTİ

31 Mart seçim gününden bir kaç gün önce iki başkan adayının samimi diyalogları ve birbirlerine başarılar dilemeleri de objektiflere aynı şekilde böyle yansımıştı

DİP NOT: 24 Haziran Genel seçimlerinde AK Partinin 4 vekil adayının can siperane çalışarak merkez ve Çanakkale genelinde birinci olmasına rağmen 31 Mart Yerel seçimlerinde Merkez’de ki oy kaybının yanı sıra kaybedilen AK Partili belediyelerin sayısı göz önüne alındığında,Ayhan Gider’in ”Ortada bir başarısızlık var ise hepimizindir sözüne karşı İl Başkanı Yıldız’ın ise bazı toplantı ve görüşmelerde ”Biz Başarılıyız oyumuzu arttırdık ,yönetimi değiştireceğiz,vekillerinde burada payı var” demesi Çanakkale genelinin yanı sıra AK Parti tabanında da şaşkınlıklara ve soru işaretlerine vesile olduğu gözlemlendi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir