GEYİKLİ MEYDANI COŞTU.!

Bu İşin Yok Sağı Solu,Hizmet İçin Oruçoğlu diyen Geyikli Halkından ”En Büyük Başkan Bizim” sesleri yükseldi.!

Geyikli’de düzenlenen AK Parti Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyeleri Aday Tanıtım Toplantısı yoğun ilgi gördü. Geyikli Seçim Koordinasyon Merkezi açılışının da yapıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mehteran gösterisinin de yer aldığı törene AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, AK Parti Geyikli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Oruçoğlu, Belediye Başkan Adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geyikli halkının ve partililerin yoğun sevgi gösterilerinde bulunduğu AK Parti Geyikli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Oruçoğlu, ‘En Büyük Başkan Bizim Başkan’ tezahüratları eşliğinde kürsüye geldi. Konuşmasına başlamadan önce halkı ve partilileri selamlayan Oruçoğlu yaptığı konuşmada; “Geyikli’ye vefa borcumuzun bilinciyle iktidarımızın gücünü de arkamıza alarak benimle birlikte birbirinden kıymetli Meclis Üyelerim ile beraber Geyikli beldemize ve halkımıza hizmetkar olmaya geliyoruz. 31 Mart Geyikli’nin sahip olduğu değerlerin gün yüzüne çıkarılacağı yeni bir dönemin miladı olacaktır. Bu kutlu yolda, bana tam destek olan sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan bey ve Çanakkale Milletvekilimiz kıymetli hanımefendi sayın Jülide İskenderoğlu’na, Geyikli AK Parti Teşkilatına İl Başkanlığımıza ve emeği olan partili partisiz tüm gönül dostlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Geyikli için projelerimiz hazır  
“Geyikli’ye hizmet etmek için projelerimiz hazır” diyen Başkan Adayı Mevlüt Oruçoğlu; “Öncelikle en önemli geçim kaynağı olan beldemizin zeytinciliğinin geliştirilmesi için Kapalı Sulama Sistemini getirerek ürün rekolte artışıyla çiftçimizin daha fazla kazanç elde etmesini sağlayacağız. Geyikli turizmini 12 aya çıkaracağız”ifadelerine yer verdi
Geyikli’ye doğalgazı getireceğiz 
Geyikli’ye doğalgaz getirilmesi için çok yoğun bir çaba sarf edeceğinin sözünü veren Mevlüt Oruçoğlu; “Sayın vekillerimizin bize sağlayacağı destekle Geyikli’ye doğalgaz getirilmesi için çok yoğun bir çaba sarf edeceğiz. Burada oturan yazlıkçı dostlarımızın 12 ay burada kalmalarına imkan sağlayacağız. Sözünü verdiğimiz bu yatırımlarla yaklaşık bin kişiye iş istihdamı sağlayacağız. Beldemizde çamurlu yol kalmayacak. Asfalt yapılmamış yol kalmayacak, hepsini yapacağız. Bunun sözünü buradan veriyorum” ifadelerine yer verdi.
Kimsenin işiyle, aşıyla ve ekmeğiyle oynamayacağız
“Belediye çalışanlarımızın özlük haklarında iyileştirmeler yapmak görevimizdir. Kimsenin işiyle, aşıyla ve ekmeğiyle oynamayacağız. İşiyle, aşıyla, ekmeğiyle tehdit etmeyeceğiz. Bu net” diyen Oruçoğlu; “Belde insanımızın ihtiyacı olan ve yine Roman vatandaşlarımızın ihtiyacı olan konut açığını eksiklikleri biliyoruz. Çaresi bizde. Sayın vekilimizle bunu konuştuk. Gerekirse TOKİ ile bu sorunlara çözüm getireceğiz. Bunun da çaresi bizde, bunu da yapacağız. Buradan bunun da sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.
Öğrenci yetiştiren bir Belediye olacağız
Oruçoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Halkımızın refahını yükseltmek, kadınlarımızın ve gençlerimizin sosyal alanlarda aktivitelerini geliştirmek için gereken ne varsa yapacağız. Sağlık, spor kompleksleri, meslek edindirme ve el sanatları geliştirme kursları, sokak hayvanları için barınak gibi projelerimizi hayata geçireceğiz. Öğrenci yetiştiren bir Belediye olacağız. Beldemizin bütün üniversite öğrencileri dahil veya buradan Çanakkale’ye gidip lise okuyan öğrencilerimizde dahil burs vereceğiz. Ulaşım imkanlarında yardımcı olacağız. Sadece yol asfalt yapmakla kalmayacağız. Aşevleri de yapacağız. Buradaki gariban vatandaşlarımıza da dokunacağız. Göreve geldiğimizde herkesin Başkanı olup, hiçbir çalışanımızı ve vatandaşımızı ayırt etmeden, iktidarı ve muhalefetiyle Belediye Meclisiyle, bütünlük içerisinde her sorunu tek tek ilgilenerek çözeceğiz. Geyikli için elimizden geleni yapacağız. Geyikli kazanacak.”
Turan; “Geyikli’yi ayağa kaldıralım istiyoruz”
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise; “Geyikli’ye aday tanıtımına geldik ama Belediye Başkanını kutlamaya gelmişiz. Çanakkalemizin her tarafı ayağa kalksın istiyoruz. Seçim yok iken Geyikli’ye geldik. Yazın kışın geldik. Bayrama geldik. Çünkü biz bu milletle yol yürümeyi, bu milletle beraber paslaşmayı bu milletle omuz omuza olmayı seviyoruz. Bu millet her şeyin en iyisine layık. Türkiyemizin her tarafı kıymetlidir. Ama Çanakkale bambaşka. Çanakkale ile gurur duyuyoruz ve onur duyuyoruz. Önümüzdeki dönem Ankara Geyikli uyumunu sağlayın bakın dosta düşmana hizmet nasıl yapılıyormuş hep beraber gösterelim. Geyikli kardeşlerime sesleniyorum. Bırakın partiyi, önümüzde 5 yıl seçim yok. Önce kendine oy ver hizmete oy ver. 5 sene uyum ile beraber burayı ayağa kaldıralım diyoruz. Derdimiz bu” ifadelerine yer verdi.Etkinlikten Objektiflere yansıyan görüntüler:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir