Bülent Turan’ın Devreye Girmesi ile Çanakkale’nin Bir Sorunu daha Çözülüyor

“Şehrimizin Önemli Bir Sorunu Çözüme Kavuşuyor”

Çanakkale’de uzun yıllardır tartışılan ve konuşulan bir konu olan Küçük Sanayi Sitesi’nin yer değişikliği çözüme kavuşuyor. Çanakkale Belediye’si tarafından 1/5.000’lik imar planlamasında mevcut yerin ticari ve konut olarak planlamasından sonra sanayi sitesinin nereye taşınacağı tartışma konusu oldu.

Kent siyasetinde cevap bulamayan bu tartışma AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın devreye girmesiyle son buldu. Küçük Sanayi Sitesi yönetimiyle sık sık bir araya gelen Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteğini alarak yeni sanayi planının hayata geçirilmesini sağladı.

Yeni sanayi sitesi çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Şehrimizin tüm sorunlarını hızlıca çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz. Uzun zamandır esnafımız tarafından beklenen yeni sanayi sitemizin projesi Toprak Koruma Kurulu tarafından onaylandı” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mize son dönemlerde tamamlanan projelerle beraber büyük bir talep artması oldu. Şehrimizin her geçen gün büyümesiyle beraber mevcut sanayimiz artık talebe cevap veremez durumuna geldi. Gelişen teknoloji, artan nüfus ve talep doğrultusunda yeni bir sanayi sitesi planına ihtiyaç hasıl oldu. Şehrimizin yöneticileri tarafından çözülmesi gereken konu ne yazık ki aradan geçen yıllara rağmen çözülemedi. Küçük Sanayi Sitesi yönetimimizle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde projenin oluşturulmasına ve ilgili bakanlıklarımızın desteklemesine vesile olduk. Şu anda şehrimizin farklı alanlarda toplam binin üzerinde yeni iş yerine ihtiyacı bulunuyor. Hazırlanan yeni sanayi alanı projesiyle tüm ihtiyaçlara cevap verilecek. İçerisinde 1.000’den fazla işyeri, sağlık kuruluşu, banka şubeleri, yeşil alan, kreş barındıracak olan proje Toprak Koruma Kurulu tarafından onaylandı. Covid-19 salgınına rağmen yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile beraber sanayi sitemizin en kısa sürede tamamlanıp işe başlaması için ilgili bakanlıklarımızla görüşüyoruz. 1915 Çanakkale Köprü’müzün tamamlanmasından sonra ihracata katkı sağlayacak olan bu sanayi sitemiz 8 bin kişiye istihdam sağlayacak. Şimdiden yeni sanayi alanımızın şehrimize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde ifade etti.

Haberi paylaşmak istermisin?