NİYETİ HAYIR OLANIN AKİBETİ DE HAYIR OLUR. KİMSE MAZERET ÜRETMESİN.!

Hiç Kimse Çıkıp Mağdur Edebiyatı Yapmasın.!

Dünden beri her kafadan bir ses çıkıyor, bilen de konuşuyor bilmeyen de… Gelin size işin doğrusunu, olanı biteni, katmadan çıkarmadan anlatalım.

Bilindiği üzere 4 Ekim 2020 Pazar Günü AK Parti Çanakkale Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongre neticesinde AK Parti Genel Merkezi’nin de olurunu almış olan Yıldıray Ölçek, delegelerinde oyu ile yeniden Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

Kongre takviminin yaklaşık 1(bir) ay öncesinden açıklanmasına rağmen; AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Merkez İlçe eski yöneticisi Şener AKÇAY’ın kongre’ye 1/2 (YARIM) Gün kala Başkan adaylığını açıklaması Partide hem manidar karşılandı, hem de büyük bir şaşkınlık yarattı.Aleni bir şekilde destekleyenlerde, son anda vazgeçip geri dönenlerde oldu tabiiki…

Buraya kadar tamam, akabinde ise Aday olmak isteyen Şener AKÇAY kongre günü destekçileri ve kurmay ekibi ile birlikte hazırladığı Yönetim Kurulu Listesini Kongre Divanı’na sundu. Buyurun Liste (Aşağıda);

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünde Kamu Görevlisi olarak çalışan Şener AKÇAY’ın başvurusunu inceleyerek değerlendiren KONGRE DİVANI Tüzüğün 46. Maddesinin 15. fıkrasına istinaden başvurusunu ve doğal olarak listesini de reddetmiş oldu.

Peki Nedir TÜZÜK, Nedir Bu Madde? TÜZÜK ”Bir siyasi partinin, kuruluş amaçlarının, üyelik şartlarının, genel merkezinin yetkilerinin, üyeliklerle oluşturulan yönetimlerin, delege yapısının, teşkilatlarının, kongrelerinin, disiplin mekanizmalarının açıklamalarının vs, yer aldığı resmi bildirgedir…” diyebiliriz kısaca. PEKİ AK PARTİ TÜZÜĞÜ NE DİYOR ? BUYURUN;

AK Parti Kongre Divanı’nın Parti Tüzüğünü ihlal ederek, bu maddeyi görmezden gelmesi kabul edilebilir miydi peki.

Şener AKÇAY’ın listesinde partinin ana kademelerinde görev yapmış deneyimli isimlerin de yer aldığını gördük, bu listede oluşturulmaya çalışılan A takımından ve destekleyenlerden hiç kimse mi adaylıklar ve kongreler ile ilgili bu maddeyi bilmez.? Yıllardır AK PARTİ’ye üyeyiz, yöneticilik yaptık diye övünen tek bir kişide mi kendi Partisinin Tüzüğünü, eline bir kez olsun almaz .? Bir kez olsun Okumaz ? PES.!

Bu mu particilik, bu mu teşkilatçılık.? Hiç kimse mazeret üretmesin, Partiyi’de Divanı’da töhmet altında bırakmaya kalmasın azizim.

Özet ile AKÇAY ile birlikte yol yürümeye talip olan bu arkadaşların ”ENGELLENDİK” şeklinde düşünceleri yada tepkisel söylemleri var ise bu artık kesinlikle kabul edilemez. Böyle olumsuz bir TAVIR içerisine girmek, sadece AK Parti’nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ve imzası ile hazırlanmış Tüzüğü yok saymak değil, aynı zamanda ERDOĞAN’IN kendisini, hatta AK Parti yapılanmasını ve teşkilatlarını da hiçe saymak olur.!

Burada KONGRE DİVANI Tüzük maddesini uygulamış ve bu doğrultuda kongrenin parti içi ve yasal mevzuatlara uygun olarak gerçekleşmesini sağlamıştır.

(Ayrıca Hazırlanan İl Kongre Delegeleri listelerini kıyasladığımızda; inceden inceye VERİLMEK İSTENEN rahatsız edici mesajları okumak bile istemiyorum…) Yazık. İNSANIN GÖZÜNE- DİZİNE DURUR.! diyorum sadece… O yüzden hiç kimse çıkıp mağdur edebiyatı yapmaya kalkmasın.!

Neyse… Çok uzatmaya gerek yok artık… Özet ile bu saatten sonra, kulislerde niyet okumaya çalışıp, sosyal medya platformlarında kavga etmek, hizip yaratmak yerine 2023’ü hedefleyen AK PARTİ teşkilatlarının çatısı altında toplanarak, üyesinden delegesine, ilçe Başkanları’ndan İl Başkanı’na , Parti yöneticilerinden Milletvekillerine GÜÇLÜ BİR İKTİDAR için, BİRLİK ve BERABERLİK içerisinde çalışmak, AK Parti’ye üye olan, gönül vermiş her bir ferdin asli görevi olmalıdır diyoruz… Ne demiştik “Niyeti hayır olanın, akibeti de hayır olur”. Kalın Sağlıcakla.

Haberi paylaşmak istermisin?