İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜYECEKSİN.!

Bir Parti Üyesi olarak , O Parti’nin İl Başkanı’nın, Milletvekilleri’nin ve Genel Merkezi’nin oluru ve görüşünü almayacaksın; sonra da sahaya çıkacaksın, BÜYÜK CESARET, eyvallah… Her şeyi göze almış ,gemileri yakmışsan, sonuçlarına razıysan; birileri tarafından ayakta bile alkışlanırsın muhakkak.

Ancak bunları göz ardı edip- yok sayarsan ve akabinde istediğin o amaca ulaşamazsan; ya geri vitese takmayacaksın, yada çıkıp hatanı kabul ederek, partinden özür dileyeceksin.

”Yanlış anlaşıldım, yanlış anlıyorlar” diye açıklama yapmamak için; o seni hazırlayan ve de senin hazırladığın listede ki sana DESTEK VEREN EKİBİN İLE BİRLİKTE 40 kez ölçüp tartacak; O ESKİ fotoğraf karesini ise, iş işten geçtikten sonra paylaşmayacaksın arkadaş.

”Parti Teamülleri yada Tüzüğün şu maddesi gereği, ikametgaha bağlı olarak, şu milletvekilini listeye yazmadım” diyebiliyorsan, aday olamayacağın maddeyi de bileceksin. Üyesi olduğun partinin TEAMMÜLLERİNİ- GELENEKLERİNİ ve İSTİŞARE PARTİSİ olduğunu da bilerek hareket edeceksin… İş İşten geçtikten sonra değil.

”Genel Merkez’den Milletvekillerine, İl Başkanlığı’na kadar, neden onay almadan yola çıktın, Genel Merkezin ve Parti Yöneticilerinin tamamının tek aday üstünde karar kılmalarına ve resmi açıklama yapmalarına rağmen, neden saatler kala MEYDAN OKURCASINA adaylığını açıkladın;”DİYE SORARLAR adama…

TARİHE NOT: Bir Partinin O ilde ki Milletvekilleri, O İlin DOĞAL KONGRE DELEGELERİDİR . Listeye yazılmalarına bile gerek yoktur. Eğer listeye yazılacak ise nezaketen ya hepsi yazılır, yada hiç biri yazılmaz. NOKTA.
Partilerin teamüllerine ve geleneklerine (İSTİŞARE İLKELERİNE) uyacaksanız ve razı iseniz o parti ile yol yürüyeceksiniz azizim.
Arada bir Kitap ama sık sık TÜZÜK OKUYUN.

Önceden rızasını almadıklarınızın, TESTİYİ (bile bile) KIRDIKTAN SONRA gönlünü nasıl alırsınız onu başından hesap edeceksiniz. Listeye nereden bakılırsa bakılsın, hazırlanışı, başvuru şekli ve içeriğine dek zerre kadar İYİ NİYET YOK…

DİP NOT: Aslında manşetteki fotoğraf her şeyi anlatıyor görebilene... Yorumlamakta sizlere kalmış… Ayrıca bu durumları özetleyen 2(iki) deyim geldi aklıma. Sözlükte yada tüzükte bulamazsınız açıklamasını. Ama teknoloji var şimdi ;Tck, tüzük, Anayasa her şeyi oradan tık diye bulabiliyorsunuz. Google yada ekşi sözlüğe bakın. 1- Hayvan Terli… 2- Bütün Kuşlar bitti, Sıra Leyleğe mi geldi… derler. KALIN SAĞLICAKLA

Haberi paylaşmak istermisin?