Toplum Yararına, Kamuya Hizmet Eden Ne Varsa, Kim Varsa Hep Karşısındasınız.!

Bazı iyi niyetli olmayan odaklar tarafından uzun süredir karalama kampanyalarının ve Algı Operasyonlarının hedefinde yer alan, Çanakkale ve Çanakkale’liye hizmet eden GESTAŞ’a saldırmaya kalkanların planları yine suya düştü.

Açıkçası anlamıyor ve anlam da veremiyorum ; Kamu yararını gözeterek kaliteli ve güvenli deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ’tan bu kadar rahatsız olunmasının sebebi ne olabilir.

Yahu Toplum Yararına, Kamuya Hizmet Eden Ne Varsa, Kim Varsa Hep Karşısındasınız.

GESTAŞ Çanakkale’nin ve Çanakkale Halkınındır. Hastanız, Cenazeniz olur özel sefer kaldırır. En zorlu hava şartlarında evinize, işinize ve ailenize kavuşmanız için kamu hizmeti yapar.

Nasıl yara verebiliriz, nasıl kirletebiliriz zihniyeti taşıyanlar sadece GESTAŞ’a değil aynı zamanda Çanakkale halkına ve bu millete yara vermeye kalkmakta olduklarının bir an önce farkına varmalıdırlar.

Şimdi de çıkmış; Dünya genelinde ve Ülke olarak yaşadığımız bu zorlu süreçte hizmet etmek için mücadele veren GESTAŞ’a covid-19 algısı üzerinden saldırıyor, aslı astarı olmayan haberler yaparak, yaptırarak TOPLUMDA İNFİAL yaratmaya çalışıyorsunuz. Bir personel’de covid vakasına rastlanmış ve o gemide bulunan tüm mürettebat tedbiren izolasyona alınmıştır. Bu süreçte bundan daha doğal bir durum olabilir mi, gönül ister ki tek bir vatandaşımız rahatsız olmasın, bu illete yakalanmasın.

Arkadaş, daha geçtiğimiz ay Çanakkale Belediye Meclisinde bir kişide Covid-19 a rastlanmış ve akabinde Belediye Meclisinde Grubu bulunan tüm siyasi partilerin meclis üyeleri olmak üzere, toplantı salonunda bulunan herkes; Belediye birim müdürleri Parti ilçe başkanları, hatta BASIN MENSUPLARI dahi izolasyona, karantinaya alınmıştır. Özet ile bu üzücü durum, her ne kadar tedbir alınsa da, tüm kurum ve kuruluşlar da ne yazık ki yaşanabiliyor.

Yahu bu illet üzerinden kurumları, kişileri ve toplumu bilgi kirliliği ile zehirlemekten vazgeçin artık. Yazıktır, günahtır… Başka hesaplarınız var ise açıkça belli edin.

Söz konusu yaratılmaya çalışılan algı operasyonu ile ilgili GESTAŞ yetkilileri de bir Kamuoyu Açıklaması yapmış. Yapılan açıklamada ise ” Sadece bir gemici personelimizin koronavirüs testi pozitif çıktı ve kendisiyle birlikte aynı vardiyadaki tüm personellerimiz tedbir amacıyla izolasyona alındı. Biz GESTAŞ olarak koronavirüs ile mücadele süreci boyunca İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymakta ve gerekli tedbirleri almaktayız. Kamuoyunu yanlış yönlendiren bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz ”denmiştir.

Bizlerde söz konusu Covid-19 testi pozitif çıkan personel arkadaş ve GESTAŞ ailesine geçmiş olsun diyor, masa başından haberler ile kamuoyunu yanıltmaya ve karalama kampanyaları düzenlemeye çalışan bu arkadaşlara ”MİLLETÇE BİRLİK VE BERABERLİĞE EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUMUZ” bu hassas süreçte , ellerini vicdanlarına koyarak , gerçek ve doğru haberler yapmaya davet ediyoruz. Kalın Sağlıcakla.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •