”ÜLGÜR GÖKHAN,TEK BİR VATANDAŞIN CANI YANSA HESABINI SENDEN SORARIZ”

YILDIRAY ÖLÇEK BELGELERLE KONUŞTU.

Sayın Ülgür Gökhan Söz uçar ,yazı kalır. İşte 2019 seçimleri için hazırlattığın vaatlerinin yer aldığı kitapçık, işte Sosyal Konutlar için ‘’SAYILI GÜNLER’’ kaldı bitiyor dediğin sözlerin…

Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Kovar ve Murat Kurnaz ile birlikte İsmet Paşa Mahallesi, Sosyal Konutları ziyaret ederek binaların durumunu yerinde inceleyen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, buradan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a seslendi.

YETER ARTIK.!

ÖNCE RANT DEĞİL, ÖNCE HAYAT.!

Çanakkale’nin kanayan yarası SOSYAL KONUTLAR konusu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı sert sözler ile eleştirdi.

Ölçek ” Yarışmalar ile hazırlattığın İsmet Paşa Mahallesi Sosyal Konutlar projelerinde ;300-500 daire sana ve Belediyeye kalsın diye yıllarca insanların hayatını riske attın sayın Gökhan. ‘Halkçılık söylemleri üzerinden sana Rantçılık yaptırmayacağız.’ dedi.

Çanakkale’nin 1. derece deprem kuşağında yer almasına ve de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen onca desteğe rağmen Çanakkale Belediyesinin Kentsel Dönüşümde öncülük yapamadığının altını çizen Yıldıray Ölçek; “Belediyeler kentsel dönüşüme öncü olmalı, ilimizde kentsel dönüşüm bir an önce tamamlanmalı, depreme dayanıksız bir tek bina kalmamalıdır. İsmetpaşa Mahallesi sosyal konutlar kentsel dönüşüm projesinin 2013 yılından beri devam ettiğini ve bir arpa boyu ilerlenemediğini düşünecek olursak; Sayın Gökhan’ın CHP’nin iç siyasetine harcadığı zamanı artık Çanakkale’ye ve Çanakkale’nin kentsel dönüşüm gibi kronik sorunlarına ayırması gerektiği aşikardır. Defalarca dile getirdik; Çanakkale halkı kendisine CHP’nin içinde polemik yaratsın, partiyi dizayn etsin diye değil, Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanlığı yapsın diye yetki vermiştir.” dedi.

Yıldıray Ölçek yapmış olduğu açıklamasının devamında ise ; ‘Hatırlanacağı üzere, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın 9 yıl önce “Kentsel Dönüşüm Değil, Kentsel Yenileme yapılacak” diyerek seçim propagandası olarak kullandığı ve on binlerce lira harcayarak 13 katlı proje yarışmaları yaptığı depreme dayanıksız Sosyal Konutların dönüşümünde işin içinden çıkamadıklarını itiraf etmiştir.

Ülgür Gökhan’ın 2020 Şubat ayı meclis toplantısında “Milletvekilimizden randevu alalım. O bizi, Bakanlık’ta ilgili kim ise, alalım dosyalarımızı elimize, Ankara’ya gidelim. Bakanlıkta anlatalım. Hükümetin şöyle bir iradesi var özellikle sayın Cumhurbaşkanının. Yüksek katlar olmasın diyor. Muhtemelen bizim proje yüksek katlı kalmış olabilir. Biz de kaç katlı olsun diyelim” ifadelerine ise AK Parti Grup Başkanvekilimiz sayın Bülent Turan; “Sürecin başlamasından bugüne yaklaşık 10 yıl, seçimden bugüne ise 2 yıla yakın zaman geçmesine rağmen, bizim kürsüden konuyu gündem yapmamızdan sonra akıllarına randevu talebinin gelmesi manidar! Kaldı ki daha önce Sayın Başkan bizlerden randevu almış, bizleri ziyaret etmiş; ancak dosyasında sosyal konut projesine dair bir konu gündeme getirmemiştir.’’ sözleri karşısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan herhangi bir yalanlama gelmemiştir, gelemez de. Sayın başkan arada bir açıklamaları ile Çanakkale Halkına şov yapıp, buna bağlı olarak popülizmden ivedi olarak vazgeçmeli SOSYAL KONUTLAR sorununun çözülmesi için derhal gerekli adımları atarak süreci hızlandırmalıdır.

Sosyal konutların yenilenmesiyle ilgili gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız gerekse bizler; her zaman, her platformda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu vurguluyoruz. Sayın Başkan, Bakanlıkça belediyeye yazılı olarak bildirilen eksikleri en acil şekilde tamamlamalıdır. Çanakkale kimliğine aykırı, 13 kat gibi yatay mimariye uygun olmayan, mevzuata aykırı, 300- 500 dairenin belediyede kalması gibi tartışma konusu olacak planlar ile değil; sosyal konutta yaşayanların beklentilerini karşılayacak, Çanakkale’mize yakışacak, daha yaşanabilir projelerini acilen sunmalıdır. Deprem, ne yazık ki kapımızda. Neredeyse her gün çevre illerimizin sallandığını görüyoruz. Depremi evimizde iş yerimizde sokakta hissediyoruz.

Topu taça çıkarma düşüncesi ile Hükümetimize ve Devletimize atmak, üst perdeden konuşarak bu doğrultuda algı yaratmak, yalancılığın ve hilekarlığın gelebileceği son safha olmuştur. Sosyal Konutlar Çanakkale’nin şah damarında yer alan bir yaradır ve bu yarayı tedavi etmek yerine, sürekli kanamasını sağlayan da Sayın Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dır.

Özellikle ülkece yaşadığımızı bu Pandemi sürecinde, Allah göstermesin olası bir depremde SOSYAL KONUTLARDA YAŞAYAN tek bir vatandaşımızın bırakın canına zarar gelmesini, burnunun dahi kanamasını asla affedemeyiz.

Ben sadece bir Siyasi Parti temsilcisi değilim, Çanakkale’de yaşayan; ideolojik olarak her kesimden dostu arkadaşı ve komşusu olan, bu şehirde Ailesi ile birlikte hayatını idame ettiren sıradan bir vatandaşım. Dolayısıyla bu şehir de yaşayan hemşehrilerimin sevinci benim de sevincimdir, acısı da benim acım olmuştur. O yüzden tekrarlıyorum sayın başkan ‘ÖNCE RANT DEĞİL, ÖNCE HAYAT’

Israrla Belediye ye kalacak dairelerin hesabını yapmaya devam edip, Halkın can güvenliğinin hesabını yapmaz isen, iki elim iki yakanda bunu bilesin. İşte o zaman yaşanabilecek olumsuz bir senaryo karşısında bunun hesabını hem yargı hem millet nezdinde en ağır şekilde sormasını da bilirim.

Üzerine basa basa vurguluyorum , bu şehrin derdi ile dertlenen bizler; Halkçılık söylemleri üzerinden sana Rantçılık yaptırmayacağız.! Yapılan ve yapılacak her bir yanlışın her bir haksızlığın takipçisi olacağız.! ’ ifadelerine yer verdi. /YILDIRAY ÖLÇEK’İN SOSYAL KONUTLARDAN OBKEKTİFLERE YANSIYAN GÖRÜNTÜLERİ:

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •