TÜMAD Madencilik A.Ş.nin Altın Madeni İşletme Tesisine İnceleme Ziyareti

Vali Orhan TAVLI, 2014 yılından bu yana Lapseki İlçesinde faaliyet gösteren TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi ziyaret ederek Altın Madenciliği Tesisinde incelemelerde bulundu.

Mülkiye Başmüfettişleri Naci Çetin Akber ve Ali Alper Orkun, Vali Yardımcısı Tahir Şahin  ve Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın da bulunduğu ziyarette, TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Hasan Yücel tarafından bölgedeki Altın Madenciliği konusunda bilgi verildi.

TÜMAD Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Hasan Yücel,  TÜMAD Madencilik şirketinin bünyesinde Lapseki ve çevre köylerden 600 kişinin istihdam edildiği, yıllık 2,5 ton yıllık üretim olduğunu, potansiyel görülen maden sahalarında doğaya, çevreye, insana saygılı olarak ileri düzeyde aramalar yaparak; ekonomik anlamda ve büyük çapta, ekonomik ve sosyal kalkınmanın çevre koruma ile bütünleştiği sürdürülebilir maden projeleri ile tüm işletmelerinde ve arama sahalarında, çalışanlarının sağlık ve güvenliğini sağlayarak, toplumla, paydaşlarıyla ve çalışanlarıyla karşılıklı güven içinde, değerlere ve çevreye saygılı, şeffaf, açık, dürüst, yönetim anlayışı ve iletişimle, kalıcı ve ekonomik getirisi yüksek, sürdürülebilir altın madenciliği hedeflemeleri, projelerin İSG, Çevre, Toplum İlişkileri, Kalite ve Entegre Yönetim sistemlerinin tüm bileşenleri ile ulusal ve uluslararası standartları içermesi nedeniyle, en iyi uygulanabilir teknolojilere sahip olması ve madencilik faaliyetleri başlamadan önce, hava, su, toprak kalitesi, bitki – hayvan türleri, kültürel ve sosyal varlıkla ilgili, uzmanlarca yapılan çalışmalar sonucu elde edilen temel veri ve bilgiler ışığında; üretim, doğaya yeniden kazandırma süreçlerinde tüm çevresel ve sosyal değerlerin korunması hakkında bilgi verdi.

TÜMAD Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Hasan Yücel, Vali Orhan TAVLI’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.