Seyit Onbaşı Ölüm Yıldönümünde Anıldı

Çanakkale Savaşları’nın kahramanları arasında bulunan, Seyit Onbaşı vefatının 80.yıldönümünde, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün anma töreni düzenlendi.

Gerçekleşen anma törenine, Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Eceabat Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

1 Aralık 1939’da vefat eden Seyit Onbaşı için ölüm yıldönümünün 80. Yılında, Kilitbahir Köyü Fatih Camii’nde kılınan öğle namazından sonra başlayan programda; Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlid-i Şerif ve Dua okunması yapıldı. Sonrasında Kilitbahir Köyü’nde hayır pilavı dağıtıldıktan sonra Seyit Onbaşı’nın savaştığı Rumeli Mecidiye Tabyası’na geçildi. Burada dua okunduktan sonra heykeline karanfil bırakıldı.

Haberi paylaşmak istermisin?