Seçmen Bu Sefer İnce Eleyecek Sık Dokuyacak.!

Gündemimiz tabiiki Çanakkale ve geneli..

Siyaset ve Ticaretle uğraşan herkes iyi bilir ki ÇANTACI terimi ihalelerde kazanamayacağını bile bile cebini dolduracak kadar para ile sahaya çıkan kalibresiz şahsiyetlere verilen bir terimdir.

Ne yazık ki Çanakkale seçmeni de bunu özellikle yerel seçimlerde çok fazla görmüştür..Rakip Partilere ve adaylarına demedik etmedik hakaretler sözler bırakmayarak bir duruşu ideolojisi VAR-MIŞ izlenimi yaratarak sözde Adaylık vasfını son viraja kadar hırsla sürdürüp,virajı dönerken çantayıda aynı hızla kapıp köşeyi dönerek ortadan kaybolmuş bu şahsiyetler ve ekipleri ile defalarca karşılaşmıştır Çanakkale siyaset arenası..

Başkanlık İlgenel ve Belediye Meclisi üyelikleri için Aday Adaylık süreçleri tam olarak netleşmediği durumlarda dahi bunu kendi partileri içerisinde bile ,kapalı kapılar ardında stratejik bir hamle olarak gören bu kalibresiz şahsiyetler her zaman siyaset arenasında var olmuştur.

Partiler arası yada Parti içi Muhalefette ölüsü yanyana gelmez dediklerimiz, yahut yok arkadaş o varsa ben yokum diyenleri en sonunda aday olmasalar bile kol kola halay çekerken dahi görebiliriz. Neticeten malum çantalar kaybolur Parti tabanı yada seçmen bunu bilse de 5 yılı bulmaz unutur du.. Lakin artık seçmenin gözüde kalbi de açıldı..elinde büyüteçle inceliyor her aday adayını ve de adayı..

Gelelim Tavşan Adaylığa.. Şimdi diyeceksiniz  yahu kardeşim ne tavşanlığı,ne şeytanlığı söyle de bilelim..Haşa Şeytanlık demedik ;Tavşan Adaylık.. Tavşan aday, tavşan atletten yola çıkılarak günümüzde siyasetçilerin kullandığı bir tabir. Tavşan atletlerin amacı; yarışı kazanmak ya da tamamlamak değil, belli bir mesafede hızla koşup daha sonra geri kalarak gerçek yarışmacıların hızını artırmak ve rekor kırılmasını sağlamaktır.

Atletizm terimi olarak Tavşan atlet nedir

Yarışı hızlandırıp iyi dereceler elde edilmesi amacıyla koşuların ilk bölümlerinde başta giderek tempoyu artırma amacındaki atlet.Bu uzun yarışlarda, temponun belirli bir seviyede olması için yarışın ilk turlarında önde giden ve ‘BIRAK’ komutunu aldığında yarışı bırakacak olan, bitirmek ve zafer kazanmak için değil, başka bir atlete tabiri caizse ‘GAZ VERMEK’ ve ‘TEMPO KAZANDIRMAK’ için yola çıkmış bir atlet var olur. Sıradan, amaçsız, amaç değil, araç olan bir atlet: işte bu da bahsettiğimiz Tavşan atlet…

Konuyu çok fazla uzatıp sizleri de sıkmak istemem;Her siyasi partinin Belediye Başkanlığında İl Genel ve Belediye Meclisi üyeliklerinde doğal olarak aday adayları mevcut,yakında tam anlamıyla Adaylar da var olacak, Er meydanına çıkacaklar.. İşte tamda dediğimiz bu; SİYASET BİR ER MEYDANIDIR yada olmalıdır..

Burada Seçmenin ;Parti tabanın ve Yönetim mekanizmalarının tavrı ve duruşu çok önemli; aksi takdirde,Aday adaylığı süreci ve de sonrasında Tavşanlar varolacak,birileri çantayı kapıp ortadan yine kaybolacak..

İlkeli bir siyaset en büyük arzumuz diyor..YSK nın Hakemin startı ile sayısı halihazırda çok az olan Omurgalı siyasi duruşları özlem ve hasretle anıyoruz…SAYGILAR..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir