Sanayi Eşrafından İYİ Partiye Tepki ”Mübarek Günde Algı Yaratmayın”

Geçtiğimiz Günlerde Çanakkale Sanayi eşrafının verdiği İftar Yemeğine Çanakkale Valisi Bürokratlar Kamu kurum ve kuruluşlarının Müdürleri,Çanakkale Milletvekilleri ve STK Temsilcilerinin yanı sıra bir çok siyasi isim katılmıştı.

Seçim çalışmalarını ekibiyle birlikte yürüten iyi parti Milletvekili Adayı Rıdvan UZ önce Kendilerine söz hakkı verilemediğini iddia ederek Sanayi Kooperatifi Başkanına bağırarak İFTAR alanını yine ekibiyle birlikte terk etmiş, arkasından yapılan açıklamalarda ise İftarda Yemekte verilmediğini  de iddia ederek bu tepkisini sürdürmüştü.

Ancak orada bulunan basın mensupları ve sanayi eşrafı dahil olmak üzere böyle bir durumun olmadığı İftardan yansıyan fotoğraf kareleri ve kayıtlarla ortaya çıkmış oldu.

Aynı zamanda Sanayi Kooperatifi yönetimi ” Biz oraya Tüm Siyasi Partilerin temsilcilerini davet ettik, lakin siyasi bir etkinlik düzenlemedik, Protokolde yer alan parti gözetmeksizin her iki Milletvekilimizde konuşmalarını siyasi üslup kullanmadan  gerçekleştirdiler. Devlat adabı ve erkanını biliriz,Sayın UZ henüz Milletvekili değil, bu tür etkinliklerde devlet erkanını temsilen protokole söz hakkı verilir,kendisinin bizim üzerimizden algı yaratarak siyaset yapması Bizleri üzdü,Ne yeriydi nede zamanı,Yakışmadı” şeklinde açıklamalarda bulundular.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir