Sami Yavaş Hizmetleriyle Büyükşehir Temposunda Çalışıyor

Umurbey Belediye Başkanı Sami yavaş gerçekleştirdiği etkinlikler ve projeler ile gerek yöre halkının gerekse Çanakkale ve Çevre illerin takdirini kazanmaya devam ediyor.

Gerçekleştirilen açılışta AK Parti Grupbaşkanvekili Bülent TURAN’ın  ”Büyükşehir belediye Başkanım’‘ espirisi ;Sami YAVAŞ’ın belediye başkanlığı boyunca düzenlediği etkinlikler, kurulan spor kulüpleri yapılan müsabakalar;ünlü sanatçıların katıldığı festivaller ,uzaya gönderilen meşhur Umurbey Şeftalisi ve son olarak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesislerin hayata geçirilerek açılmasının ONURSAL KARŞILIĞI olarak Turan’ın bu sözüyle teyit edilmiş oldu

“SAYIN UMURBEY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan , “Bu tesis adeta bir otel havasında yapılmış. Bugün Umurbey’in yeni Ortaokul projesinin protokolünün sözleşmesi yapılacak. Umurbey köy yollarının açılışını yapacağız. Umurbey son dönemde Başkan Yavaş ve ekibinin öncülüğünde bölgemizde adından sıkça söz ettiren bir belde haline geldi” diye konuştu.  Öte yandan Bülent Turan’ın konuşmasına “Sayın Umurbey Büyükşehir Belediye Başkanım Sami Yavaş” esprisiyle başlaması izleyenlerden büyük alkış aldı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesi bir dizi açılışa ev sahipliği yaptı. Umurbey Belediyesi Sosyal Dinlenme Tesisi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, asfaltlanan köy yolları bugün düzenlenen açılış töreniyle hizmete girmiş oldu.

Açılış töreninde konuşan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ise belde belediyesi olmalarına, sınırlı imkânlara rağmen Çanakkale’de benzeri bulunmayan, Türkiye çapında örnek olan dev projeleri hayata geçirdiklerini, adil, şeffaf, yatırımcı ve kalkınmacı AK Parti’nin belediyecilik anlayışını tüm Çanakkale’ye gösterdiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Çanakkale Valisi Orhan Tavlı,Özel İdare Genel Sekreteri Apdullah Köklü, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş arasında Yeni Umurbey Ortaokulu Yapım Projesi için protokol imzalandı.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir