Pandemi Hastanesinin Yemeklerine Yapılan Algı Operasyonu Tutmadı.!

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Pandemi Hastanesine sunulan yemekler hakkında basına servis edilen haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Haberde yer alan yemeğin görsel resminin kırpılarak, montaj yöntemi ile sadece bir iki parça yemek malzemesi varmış gibi gösterildiği anlaşıldı.

Haberin ne amaçla basına servis edildiği bilinmiyor lakin , yemek ihalesini kaybeden bir firma tarafından böylesi yakışmayan bir yönteme başvurulduğu düşünülüyor.

Aynı zamanda 29.04.2020 tarihinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada da ” Hastanemizde sunulan yemek hizmetleri, anlaşmalı firma aracılığı ile büyük bir titizlik ve düzenle sağlanmaktadır. ” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezimiz konunun takipçisi olarak, Pandemi hastanesi çalışanları ve yüklenici firma ile bire bir görüştü ve sunulan yemek hizmetlerini yerinde inceledi.

Pandemi Hastanesinde ki görüştüğümüz görevli sağlık personelleri yemek ile ilgili halihazırda bir şikayetleri olmadığını ifade ettiler. Ayrıca yemek firmasının tesislerine giderek, sunulan tabldotları ve hijyenik ortamı yerinde görüntüleme fırsatı da bulduk.

Anlaşılacağı üzere, ne yazık ki birileri böylesi hassas bir süreçte bile ortalığı karıştırarak rant elde etme peşinde…

İşte haber merkezimizin yerinde görüntülediği ve hastaneye servis edilen yemeklerin gerçek resimleri:

Haberi paylaşmak istermisin?