ÖMERCİOĞLU BELEDİYE MECLİSİNDE BOMBA ETKİSİ YARATTI.ŞEKER VE TANSİYONLAR YÜKSELDİ

Çanakkale Belediyesi Ocak ayı ilk oturumunda halen Çanakkale Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özleyiş Çetin ve eşi AK Parti eski il genel meclisi üyesi Levent Çetin’in isimleri damgasını vurdu. AK Parti Grup Başkanvekili Av Tülay Ömercioğlu mecliste yaptığı konuşmada. “Mecliste Kapalı Oturum Yapalım Çok hassas olduğunu düşündüğüm bir konu var. Çanakkale belediyesinin bazı çalışanları, müdürleri hakkında bakanlık tarafından çeşitli soruşturmalar yürütüldüğü iddiası şehrin sokaklarında konuşulmaktadır. Belediyemizin bu şekilde gündem olmasından rahatsızım. Konun detayları da bilinmediği için çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Bu konuda bir önerim var; Çanakkale belediye meclisinde bir kapalı oturum yapalım ve sayın başkan belediye ya da çalışanlarıyla ilgili yürütülen ne soruşturma varsa bizleri bilgilendirsin. En azından bizler belediye meclis üyeleri olarak kulaktan dolma bilgilerle değil, birinci ağızdan gerçekleri öğrenelim ve Çanakkale’ye hizmet etmek için var güçleriyle çalıştıklarına inandığım bu arkadaşlarımızı savunulması gereken yerde savunalım… Gerçek öyle değilde, en azından böyle diyebilelim…”dedi. Ömercioğlu nun bu açıklamasının ardından ise Ülgür Gökhan bir kişinin Özleyiş Çetin’in eşi olan AK Parti li Levent Çetin’in Çanakkale Belediyesi’ne iş yaptığı iddiası ile suç duyurusunda bulunduğunu önümüzdeki günlerde belgelerle birlikte açıklama yapacağını söyledi.

Rüşvet ve Yolsuzluk davaları süren Belediye’de Ömercioğlunun bu konular hakkında gereğinin yapılması ve Belediye’de hic bir şaibeli durumun kalmaması yönündeki söylemleri Belediye yönetimi ve Belediye Meclisinde Bomba etkisi yarattı..

NOT:Bilindiği üzere tutuklamalara vesile olan yolsuzluk usülsüzlük ve rüşvet davaları dahil süren bir çok çalışan memur ve yönetici hala görevlerine devam etmekte..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir