LAPSEKİ HÜKÜMET KONAĞININ RESMİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ /VİDEO HABER

Lapseki Hükümet Konağı açılış törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Belediye Başkanları, muhtarlar, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ”Mimarisiyle örnek bir hükümet konağı olan Lapseki Hükümet Konağımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımıza kamu hizmetinin daha etkin ve daha verimli sunulması için hükümetimiz tarafından ilçemize yeni bir hükümet binası inşa edildi. Yapımında emeği geçen herkese, Başta Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a Lapsekililer adına teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ”Biz iş yapalım derken, üretelim derken, bu memleketi ayağa kaldıralım derken 5 sene seçim yok bırakalım siyasi kavgaları önümüze bakalım derken ısrarla birileri bu ülkenin büyümesini engellercesine ayağımızdan çekmeye çalışıyorlar. Siyasi polemik, kavga, tartışma olur. Hakaret ve iftira olmamak kaydıyla. Hepsi baş tacı. Her parti demokrasinin içerisinde güzeldir. Her fikir kıymetlidir. Bu ülkede çok sesliliğimiz bizi kıymetli yapar ama 82 milyonun ortak değerleri var. Ortak ruhu olmalı. Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan demek gibi. Bunun tartışması olmaz. Son dönemde hiç hak etmediğimiz bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Gazetelere bakıyorum TC ibaresi geri gelmiş. Kim kaldırdı da siz geri getiriyorsunuz.TC ile kimin sorunu olabilir. 82 milyon bu ülkenin içerisinde beraber yaşarken Türkiye Cumhuriyetini büyütmekten başka hangi derdimiz var bizim. Kim dedi TC’yi kaldırıyoruz diye, nereden çıktı bu. Eskişehir’de, İzmir’de belediyenin girişinde TC yazmıyor. Ama İstanbul ve Ankara’da TC yazarak güya biz karşıyız, onlar taraftar. Bunlar çok ucuz, sığ ve yanlış polemikler. Ortak değerlerimizle oynamayın. Türkiye Cumhuriyeti ortak değerimizdir. Gazi Mustafa Kemal ortak değerimizdir. Türkiye’nin büyümesi ortak değerimizdir. Bizi ufak polemiklere, sığ polemiklere hapsetmeyin bırakın 15 yıl geride kaldı önümüzde ki yeni dönemde 5 yılı beraber ayağa kaldıralım. Ufak polemiklerden sığ polemiklerden bıktık artık. Türkiye Cumhuriyetini sevmek bir tabelaya TC ibaresini yazmakla mı yada yazmamakla mı olur yoksa köprüleri, okulları, yolları, hükümet binalarını açmakla mı olur. Türkiye Cumhuriyeti sevgisi Türkiye’yi yurt dışına şikayet ederek PYD komşumuz olsun diyerek, terör örgütlerine göz kırparak, ortaklarla yol yürüyerek mi olur tek bayrak diyerek başlayıp, o rabiayı ortaya koyarak mı olur. O yüzden ne olur yanlış yapanlara, polemik yapmak isteyenlere, siyasi kavgayı geride bırakmayanlara pirim vermeyin. Bu ülke hepimizin ülkesi batarsak beraber batarız. Ama biz beraber çıkmaya, beraber yürümeye, beraber büyümeye aday insanlarız” dedi.

“ANCAK DİKTATÖR ADAMLARIN KULLANACAĞI İFADELER KULLANMAYA BAŞLADILAR” 
Konuşmasında, İstanbul seçimlerine de değinen Turan, “Seçim geride kaldı. Tartıştık bıraktık. İstanbul seçimleri karara bağlanamadı, orada da şunu söyleyeyim. Biga’da ki muhalif parti haklı olarak, hakkı olarak ilçe seçim kuruluna itiraz etti. İlçe değerlendirdi. İl seçim kuruluna itiraz etti, il değerlendirdi yetmedi YSK’ya gitti YSK değerlendirdi. Daha mazbatayı yeni aldık. Dolayısıyla itiraz bir haktır, İstanbul’da da itirazlarımız çok önemli iddialarla bir haktır. Ama YSK karar verdiği zaman konu kapanmıştır. YSK demişse baş tacıdır ne derse desin. İster o alsın ister bu alsın. Biz sandığı esas bilen bir milletiz. Biz Milli Egemenliği esas bilen bir milletiz. Ama eğer iddialar araştırılmayacaksa, o kurumların ne işi var o zaman. Dün birileri çıkmış Kızılay’da gezemez diyor. Benim istediğim kararı vermezsen yanlışsın demek, tehdit etmek siyasi ahlaka uyar mı? Diyoruz ki YSK incelesin, hukuk, kanun içerisinde değerlendirmesini yapsın karar versin. Karar öylede olsa, böylede olsa bizim için baş tacı. Ama birileri görüyorsunuz eğer bu kararı vermezse tehdit ederim, hakaret ederim Kızılay’da yürüyemez tarzı ancak diktatör adamların kullanacağı ifadeler kullanmaya başladılar bunlar yanlış şeyler. Biz hukuk içerisinde takibimizi yapacağız” dedi.

KÖYDES’TEN SONRA Maden Lisesi ve  4×4 Arazi Ambulansı

Turan; “5 yıl tertemiz bir hizmet dönemi var”
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Bir derdimiz var. İstiyoruz ki bu memlekete olan borcumuzu ödemeye çalışalım. Bu memleket hepimize sahip çıktı. Önümüzde 5 yıl tertemiz bir hizmet dönemi var. Besmeleyi çektik, sanki hiç yorulmamış gibi yolumuza devam ediyoruz. İstiyoruz ki bu yeni 5 yıllık dönem bir kalkınma dönemi olsun. Bir reform dönemi olsun. Demokrasiyi büyütmek için, kalkınmayı büyütmek için tüm başlıklardaki işlerimizi daha yukarı çekmek için bir vesile olsun istiyoruz. Bu topraklara borcumuz var” diye konuştu. Çanakkale köprüsünün yanı sıra yapılan diğer yatırımlara da dikkat çeken Turan, KOYDES’e aktarılan 30 Milyon 500 bin liralık ödenek, maden lisesi, 4×4 özel köylere ulaşabilen Arazi ambulansı müjdesini de verdi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan dualarla birlikte Hükümet Konağının Açılışı gerçekleştirildi. /FOTO GALARİ/VİDEO HABER

VİDEO HABER ;

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir