KEPEZ’Lİ VATANDAŞLAR TEPKİLİ. BELEDİYE VE BİROL ARSLAN SINIFTA KALDI.!

Meteorolojiden daha önce ısrarla verilen uyarılara rağmen, her hangi bir tedbir almayan Kepez Belediyesi, yağış sonrasında ortaya çıkan görüntüler neticesinde bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından tepkilerin odağı haline geldi.

Cuma akşamından itibaren etkili olan sağanak yağış Kepez deresinin taşmasına sebep oldu. Liman bölgesinde bulunan köprünün giderlerinin tıkanmasından dolayı sel suları köprünün üstünden akmaya başladı. Durumu öğrenen ve balıkçı barınağında teknesi olan vatandaşlar hemen bölgeye gitti. İş makineleri çalışmalarını sürdürürken iki tekne battı. Çalışmalar sırasında Kepez Dardanos yolu trafiğe kapatıldı. Üç saat süren çalışmaların ardından ancak köprü altındaki giderlerin açılmasıyla yol trafiğe açılabildi.

Aynı zamanda Kepez ATATÜRK Caddesi üzerindeki mazgalların Belediye tarafından temizlenmemesi neticesinde GÖL ve DEREYİ ANDIRAN büyük su birikintileri meydana geldi. Araçlar ile Ulaşımda büyük sıkıntılar yaşanır iken , cadde üzerinde ikamet eden vatandaşlar ise evlerinden çıkmakta zorlandılar.

Sürekli ”ÖZGÜR KEPEZ” sloganını kullanan Belediye Başkanı Birol Arslan’a Belde de yaşayan vatandaşlar sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirerek ”Senin Özgürlük anlayışın bizim mahkumiyetimiz oldu… Belediye’yi yönetmek, seni buraya aday gösteren Ülgür Gökhan’ın benzin istasyonunu yönetmeye benzemiyormuş gördün…VENEDİK’e gitmenize gerek yok; Çanakkale-Kepez’e gelin yeter.. ” şeklinde ki paylaşımları ile Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’a tepkilerini sergilediler.

Objektiflere yansıyan VİDEO KAYDI ve GÖRÜNTÜLER:

Haberi paylaşmak istermisin?