“Kendinize Gelin.! YETER ARTIK”…dedik, bir türlü dinletemedik.

Gectigimiz gün Çanakkale’de ki bir işadamları derneğinin Genel Kurulunda önemli bir konuya değindi konuşmacı ve üstüne basarak “önce AHLAK, herseyin başı AHLAK..” diyerek , ekrana yansıyan sunumu ile vurguladı ..”AHLAK..” ve salonda ki herkes kuvvetlice alkışladı..

ŞÖYLE VURGULAYARAK TEKRAR EDELİM…

Bilen sussun, Unutan hatırlasın, Bilmeyen öğrensin… Laf da gediğine otursun. Siyasetçi dediğin ahlaklı olacak kardeşim.Ötesi yok. Benim hayatım, dilediğim şekilde yaşarım diye bir anlayış yok.

Ahlak dersi verenlerin, ahlak deyince mangalda kül bırakmayanların, Bu toplumda AHLAK ŞOVALYELİĞİ yapmalarına veya bu konuları mahrem görüp susmalarına,susturma çabalarına hiç kimsenin tahammülü yok. Kalmadı artık.!

Biz kimsenin uçkurunun bekçisi değiliz,olmadıkta; lakin gözümüze soka soka alay eder gibi hareket etmenize de sessiz kalmamızı beklemeyin.

Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Ne Özel Hayatı, Özel Hayat ancak insanın eşidir, hanımıdır… Ötesi değildir olamaz da… kimse bu sözlerin arkasına sığınıp, bu milleti de kendini de kandırmasın…” sözünü her zaman takdir ederim.

Acaba diyorum bu gün özel hayatlarının didiklendiklendiklerini düşünenler böyle bir değerlendirmede bulunmuşlarmıydı. Yani anlatmak istediğim, mesela bir Siyasetçi kısacası etki alanı sadece ailesi, akrabaları ve arkadaşları olmayan topluma mal olmuş ,il’e ilçeye o kente veya ülkeye mal olmuş kişiler, özel hayatlarında yapacakları yanlışların etkileyeceği kesimlerin çok olduğu kişiler, kendilerine yaptıkları yanlışların nelere mal olabileceğinin hesabını yaptılarmı acaba.

Dediğim gibi ;hangi ideolojiye sahip yada partiye dahil olur ise olsunlar; genellikle insanların zaaflarını iş/ekmek taleplerini uçkur yada cüzdan beklentilerine alet etmeyi kendilerine huy edinmiş, bu omurgasız tiplerin her daim ensesinde ,her daim tepesinde olduk.. En basitinden Kimisi SOLDA kimisi de SAĞDA ben partinin etkili/yetkili isimlerindenim.. bilmem ne görevindeyim,tepedekilerin dibindeyim”Buyurun bayanlar İş ve kariyer İçin ön müracaat.. İlk kapı burası, sonra icraat..” YOK KARDEŞİM.! ; bu milletin ne karısı,ne kızı sizin tezgahınızdan geçmeyecek, bunu gören ,bunu bilen vatandaş da , bu ahlaksızlığa susarak o koltuklarda rahatça oturulmasına asla müsade etmeyecek.

Benim gelmek istediğim iş çok daha önemli bir konu; siyasetçinin özel hayatı nerede başlar nerede biter, sonuçları nelerdir? kimleri nasıl etkiler.

Aile ülkeninen küçük kurumudur ona bile İHANET eden SİYASETÇİNİN yaşadığı şehre makamına,yol arkadaşlarına hatta Ülkeye ihanet etmeyeceğine kimse garanti veremez.

Yine tekrarlıyorum Kimse bu kişilerin arkasında durmasın. Onları bize, bu millete savunmasın.!

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Türk yargıcı Prof. Dr. Işıl Karakaş’ta emsal bir kararın ardından yapmış olduğu açıklamasında“Siyasetçilerin özel hayatları diye bir şey söz konusu olamaz. Siyasetçilerin yaptıkları işler KAMUYU o toplumu ilgilendirir ve toplumun bunları BİLME HAKKI VARDIR.” demektedir.

ÖZEL HAYAT diyerek GAYRİ AHLAKI İLİŞKİLERİ ve HER TÜRLÜ AHLAKSIZLIKLARI masum gösterme çabası konusunda ahkam kesenlere de bizler yine tekrarlıyoruz ”Kimse bu kişilerin arkasında durmasın. Onları bize, bu millete savunmasın.!

Özetle ; Ne şekilde olursa olsun ahlaksızlıkları belgelenen siyasetçinin ipi çekilmiş demektir,dün de böyleydi bu günde böyle yarında böyle olacak. Burada gayri meşru ilişkinin kötülüğünün dışında, eşine karşı olduğu gibi,MİLLETE KARŞI da bir aldatma ve ikiyüzlülük vardır. Özel hayattır denilip geçilemez…

DİP NOT: Tabii ki herkezin kalem rengi de kalemi de mürekkebi de mürekkebi aldığı yerde farklıdır…yazar yada yazmaz veyahut yazamaz..Katılırım bunu anlamak gerek..Dediğimiz gibi biz kimsenin uçkurunun bekçisi yada takipçisi değiliz. Ancak tekrarlıyorum daha öncede belirtiğimiz ve de her daim bilindiği üzere, kamuya mal olan ve bize iletilen hiç bir haberimizi, paylaşımımızı, belge beyan ve delil olmaksızın kamuoyu ile paylaşmadık,paylaştıklarımızdan da pişmanlık duymadık..lakin üçüncü kişilerin (ailelerin;çocukların ve masum şahısların) zarar görmemesi adına isimlerini saklı tutuk, müdahale edilmesini bekledik en başlarda . Bu millete borcumuzdur artık yazacağızHep beraber İzleyelim; söz konusu DEŞİFRE OLACAK bu tip şahıslar,bunlara göz yumanlar,zemin hazırlayanlar siyasette/bürokraside ve iş dünyasında yine VAROLACAKLAR MI, sahaya çıkacaklar mı, çıkacaklarsa kim-ler çıkaracak,kim-ler sahip çıkacak ,özetle SİYASETTE AYAKTA DURABİLECEKLER Mİ..!  (KESİNLİKLE HAYIR)

Sonuç her ne olursa olsun Yedek kulübesinde dahi yer alsalar,baş hakem, yardımcı hakem dahi olsalar;Bizim kalemimiz susmadan,kimseden çekinmeden korkmadan herşeyi olduğu gibi en objektif şekilde yazacak;Vatandaşa karşı şirin ve onurlu görünme çabaları da işte o zaman artık işe yaramayacak.. HİÇ BİR HUKUKSUZLUK; AHLAKSIZLIK USÜLSÜZLÜK YOLSUZLUK,AYAK OYUNLARI-ŞAİBE GİZLİ KALMADI,BUNDAN SONRADA KALMAYACAK..diyor Saygılarımızı  sunuyoruz… Gercekler ve belgeler silinmez, Arşiv asla Affetmez..

Haberi paylaşmak istermisin?