Deva Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Avukat Kemal KAVUT; ”SİYASİ AKTÖRLER FARKLI AMA SORUN AYNI ! NE OLACAK BU OTOPARK SORUNU!” diyerek vatandaşlarım mağduriyetini ve eleştirilerini dile getirdi.
Başkan Kemal Kavut açıklamasının devamında ise ”Çanakkalede faaliyete açılmaya hazırlanan emniyet müdürlüğü binası ve belediye binası ikiside otopark konusunda yetersiz. Bu binalar; şehrin büyümesi, nüfusun artması düşünülerek 10 sene 20 sene sonrası planlanarak, o günün şartlarında da ihtiyacı karşılayacak yeterlilik gözetilerek yapılmalıdır.
Ancak bu iki binada da bırakın 10 sene sonrasını açıldıktan ertesi gün vatandaşlar otopark sorunuyla karşılaşacaklar. Nitekim gerek yeni hastanede gerek yeni adliye binasında simdiden otopark sorunu mevcut.Görünen o ki belediye binası ve emniyet binasında bu sorun çok daha büyük olacak.
Açılışı yapacak yetkililer, bu binaları faaliyete sokmadan otopark sorununu çözmeliler. Bu iki hizmet binasına komşu, yada yakın parselleri vatandaşa ücretsiz olacak şekilde otopark alanı belirlemeliler. Aksi halde vatandaşa hizmet için açılan bu binalar eziyet olur.” dedi.