Yakışmadı Karadağ… Bu Neyin Hırsı, Bu Ne Cehalet…

İnsan hayatı bu kadar ucuz değil; Yakışmadı Karadağ.. Bu Neyin Hırsı. Bu Ne Cehalet …

Devlette görev yapan Diş hekimlerinin bir çoğu salgın nedeni ile Sağlık Müdürlükleri veya Pandemi hastanelerine dağıtılıyorlar. Talimatlara göre Covid-19 testi pozitif çıkan hastaların evlerine gidip onların temasta bulundukları kişilerin boğaz ve burunlarından örnek alıyorlar.

Özel sektörde çalışan bazı hekimler ise hiç birşey yokmuş gibi , Türk Diş Hekimleri Birliğinin tüm uyarılarına rağmen TAM ZAMANLI çalışmaya ve ceplerini doldurmaya devam ediyorlar.

ve CUMA KARADAĞ….

Bilindiği üzere , Türk Diş Hekimleri Birliği “enfeksiyonlarda en riskli alanın diş poliklinikleri” olduğunu ifade etmiş, corona virüsü salgınında ise EN RİSKLİ GRUBUN dişçiler ve hastaları olduğunu açıklamıştı.

Türk Diş Hekimleri Birliği , “Hekim ve hasta arasında 30 cm mesafe var. Virüslüler ise bulaşabilir” ifadelerine özellikle vurguda bulunmuştu.

Ayrıca yapılan Resmi açıklamanın devamında ; ”Meslektaşlarımıza bu dönemde özellikle acil olmadıkça ”HASTA BAKMAYIN UYARISI” yaptık. Diş hekimliği mesleği, hastalarla 30 cm mesafede çalışılan çok ciddi bir meslek ve bulaşıcılığın en çok olabileceği meslek.

* Ancak çok üzücü ama bazı meslektaşlarımız hatta bazı özel ağız diş sağlığı poliklinikleri duyurular yaparak “Biz bütün hastalarımıza bakıyoruz. Tedbirlerimizi aldık” gibi maalesef reklam amaçlı yayınlar yaptığını gördük ve bunlar hakkında ileride disiplin suçu işlediklerine dair soruşturma açılması kesinlikle söz konusu olacak.

* Hem hastaların hem de yardımcı personelin bu virüsü kapma riski var. Vatandaşlara bu süreçte ağrılı olmayan müdahaleler için diş hekimlerine gitmemelerini öneriyoruz.” şeklinde resmi açıklamada bulunulmuştu.

Çanakkale’de Gelecek Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak tanınan Yeşim Kardağ’ın Diş Hekimi olan eşi Cuma Karadağ’ ın da ne yazık ki bu uyarıları dikkate almayan doktorlardan birisi olduğu yazılı ve görsel belgeler ile haber merkezimize iletildi.

MİLLET CAN DERDİNDE… KARADAĞ…!

Özet ile Karadağ’ın belirtilen RİSK GRUPLARI İÇERİSİNDE YER ALAN kendisine ait özel diş polikliniğini bu sıkıntılı salgın süreci içerisinde bile tam zamanlı çalıştırması ve böylelikle; hem hastalarının, hemde çalışanlarının sağlığını RİSKE ATMASI büyük tepki toplayacak gibi gözüküyor.

Türk Diş Hekimleri Birliği ve Sağlık Bakanlığı KARADAĞ hakkında ne gibi bir yaptırım uygular şimdilik bilinmez ama disiplin cezası alması için bir soruşturma başlatılacağına kesin gözle bakılıyor…

DİP NOT: Acaba Karadağ, iş yerini tam zamanlı çalıştırmasına rağmen , Devletin salgın süreci içerisinde verdiği Kısa Çalışma Ödeneğine de başvurdu mu… Ne dersiniz.?

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •