İYİ Ülkücüler ”İTTİFAK TAMAM’DA BUKADAR SAMİMİYET FAZLA” dediler

Seçimler Yaklaşırken Cumhur İttifakı içerisinde AK Parti ve MHP ne kadar birlikte hareket etsede vekil çalışmalarını ayrı yürütüyorlar,Nezakette MHP İl Başkanı Hakan Pınar’da, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’da yapılan iftar ve açılış organizayonlarında yanyana bulunsa’da gece gündüz demeden vekil adayları için canla başla bölge çalışmalarında ayrı ve bağımsız olarak hareket ettikleri görülüyor.

Ancak Millet İttifakı içerisinde İYİ Parti çatısı altında toplanan ÜLKÜ OCAKLARI Kökenli bazı Partililer ise Cumhur İttifakına karşı oluşturulan İTTİFAKTA ayrı ayrı Cumhurbaşkanı Adayları (Akşener ve İNCE’yi)çıkarmalarına rağmen her platform ve etkinlikte CHP teşkilatı ile yanyana gelerek hareket edilmesinin İYİ Parti tabanında ciddi derecede rahatsızlıklara  vesile olduğunu ve bu durumun Parti yapılanmasına zarar getireceğini dile getirdiler.

Ülkü Ocakları Kökenli Bazı İYİ Partililer ise sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları açıklama ve paylaşımlarda ” İttifak İktidara karşı yapılıyor ancak,Cumhurbaşkanı adaylarımız ayrı vekil adaylarımız ayrı ideolojimiz ayrı, CHP ile aynı çizgideymiş gibi hareket etmek, manevi değerlerimize zarar verecek, ve devamında  bunun bedeli ağır olacak” ifadelerine yer verdiler.

NOT: İYİ Parti içerisinde Liste tartışmaları hala devam ederken, Rıdvan UZ ve Ülgür GÖKHAN’ın geçmişe dayalı sosyal ve ekonomik samimi ilişkilerinin varlığının bu ittifaka Çanakkale’de zarar vereceği aşikar.. Ozan Arif Devrim Marşları söyer mi ? Sezgin Tanrıkulu 9 Işık Doktrini ve Kızıl Elmayı İlke edinir mi,Kılıçdaroğlu Eline Kına yakıp Bozkurt çekermi ? Akıl var Nizam var… Çanakkale’de ise Durum böyle… Bilinen tek gerçek Ne Sivas Katliamı unutulur,Ne Fatsa-Çorum olayları.. Birileri Ötügen Yokuşu-Turan derken birileri Nazım şiirleri ile Çanakkale’de nasıl bir potpori oluşturur bilinmez.. Açıkçası SIKINTI BÜYÜK… Bir tarafta Devrimciler Bir Tarafta Ülkücüler.! bu ittifak ötesi ilişki nasıl bir karşılık bulur bilinmez…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir