İYİ Parti’de Yer Almayacağının Sinyalini verdi..

Çanakkale 25. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Kürşat TUNA Sosyal Medya hesabından yapmış olduğu açıklama’da AKTİF SİYASETE ara vereceğini ”Ülkücülük, bazen evinin bir köşesine çekilip; lekesiz, onurlu bir şekilde yaşamaktır.” ifadeleriyle belirtti. MHP Bayrakları altındaki resmi ile birlikte kamuoyunu bilgilendirir nitelikte açıklama yapan TUNA ‘nın sosyal medya hesabından yapmış olduğu Paylaşımını olduğu gibi sizlere aktarıyoruz ”Kamuoyunun bilgilerine arz olunur:
Bir süredir sokakta karşılaştığımız, sohbette bulunduğumuz yada telefonla görüştüğümüz pek çok dostumuz siyasi olarak nasıl bir çalışma içerisinde olduğumuzu, yeni bir oluşumda yer alıp almadığımızı soruyor; ülkemizdeki siyasal süreçle ilgili düşünce ve görüşlerimizi merak ediyor. Bu durum bize bir açıklama yapma zorunluluğu doğurdu:

2015 yılında iki zorlu genel seçim geçirdik. Milliyetçi Hareket Partisi’nin sahip olduğu 80 milletvekilinin yarısının kaybına yol açan 1 Kasım Genel Seçimi’nin sonuçları partimiz içerisinde bazı hususları değerlendirmemizi gerekli kıldı.

Siyasi partiler fikir, politika ve bunları uygulayacak ekiplerini iktidara taşıma iddiasıyla yola çıkarlar. Bundan dolayıdır ki, başarıyı hedeflemek, istişare ederek yol almak, toplumun desteğini almak için var gücüyle mücadele etmek ve bütün bunları demokrasi ve hukuka uygun bir biçimde gerçekleştirmek siyasi partilerin olmazsa olmazıdır.

Bu anlamda, MHP içerisinde gelecek için yeni vizyonlar, politikalar ortaya koyacak ve tabanı bütünüyle kucaklayacak bir anlayışın hakim kılınması en büyük arzumuzdur.

Bizler Ülkücülüğü “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti” temelinde öğrendik. Dünyaya bakışımız, milli-manevi değerlerimiz Türk-İslam Ülküsü içerisinde şekillendi. Ülkü Ocağı’nda filizlenen çocukluğumuz, gençliğimizden bugüne kadar Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in “hürriyetçilik ve şahsiyetçilik” ışığını hayatımıza prensip edindik. Bu bakış açısıyla siyasi mücadelemize Milliyetçi Hareket Partisi’nde başladık ve burayı daima kendi evimiz, otağımız bildik. İnsanlar, Türk Milliyetçiliği Davası ve bu Dava içerisinde şekillenen kişilik ve duruşumuz için bize güvendiler, destek verdiler. Biz de, bu Davaya kanını, canını veren şehitlerimizin acısını yüreğimizde, sorumluluğunu hep omuzlarımızda hissederek hareket ettik. Bize güvenenlerin güvenini boşa çıkarmamak ve MHP Çanakkale eski İl Başkanımız rahmetli babam Kemalettin TUNA’nın “vatana ve millete hayırlı evlat olun” vasiyetini yerine getirmek için her zaman elimizden geleni yapmaya çalıştık.

Bizler, “Ölürüm Türkiyem’i”, “Çırpınırdı Karadeniz’i” dinlediğinde çoşan, “Üç Hilal’i” görünce kalbi göğsüne sığmayan, bozkurt işareti yaparken dimdik başıyla Dünya’ya karşı koyma cesareti gösteren Ocaklılarız. Geleceğin Türk Neslini ve Türk Devletini tasavvur eden Türk Milliyetçileri, kendini yüce Türk Milleti’ne adamış Dava Erleriyiz. Bizler sadece ÜLKÜCÜLERİZ. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanımız rahmetli Ali Metin Tokdemir, “Ülkücülük, bazen evinin bir köşesine çekilip; lekesiz, onurlu bir şekilde yaşamaktır.” diyor. Biz de şu an sadece lekesiz, onurlu bir şekilde yaşamak için mücadele ediyoruz. Bunu yaparken de ülke gündemini takip ediyor, memleketimizin hayrı için düşünüyor, istişare ediyor ve çalışıyoruz.
Selam ve hürmetlerimle…
İbrahim Kürşat TUNA
25. Dönem Çanakkale MHP Milletvekili

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •