İskenderoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili jülide İskenderoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınlamış olduğu mesajında ”Milli kültürümüzde kadın aileden başlayarak toplumsal hayatın her yerinde söz sahibidir, etkilidir, belirleyicidir. Peygamberimizin bir hadisi şerifinde belirttiği gibi “Cennet annelerin ayaklarının altındadır.” diyor. Bundan daha büyük bir müjde var mı?

Bizim kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Binlerce yıllık bir geçmişe kök salan Türk tarihinde anayurdumuz Türkistan’da (Orta Asya’da) Kağan’ın baş yardımcısıdır. Anadolu’ya geldiğimizde Bâcıyan’dır.

Yeri gelir, Kuruluş’a katkısıyla Hayme’dir. Yeri gelir, İstiklâl Harbi’nde Erzurum’da Kara Fatma olur. Balkanlardan Kafkaslar’a kadar cephe cephe dolaşır. Yeri gelir Hafız Selman olur, tüm şehri organize eder, cepheye lojistik destek sunar. Yeri gelir Şerife Bacı olur bu yolda kendisi de şehadete yürür. Yeri gelir Nene Hatun olur; Yıldız Gürsoy olur, 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısına yiğitçe dikilerek şehadete ulaşır. Bizim kadınlarımızın, bizim annelerimizin, bizim kız kardeşlerimizin işte böylesine tarihe altın harflerle kazınacak hikâyeleri vardır.

Yârdır, sırdaştır, yoldaştır ama her şeyin ötesinde cennetin dahi ayakları altına serildiği ANA’dır; en kıymetlimizdir.

Toplum içerisinde daha çok yer almasını düşündüğümüz kadınlarımızın; siyasette, ekonomide, hukukta, tıpta kısacası her alanda daha etkin olmaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Hükümet olarak kadın meselesine, “toplum, siyaset ve medeniyet meselesi” olarak bakıyoruz. Ülkemizin kalkınmasında kadınlarımızın her alanda daha aktif bir yer alması için adımlar atıyor, “Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü Türkiye” hedefleriyle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu bilinç içerisinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” vesilesi ile bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Haberi paylaşmak istermisin?