Halil Özer ”Aynı titizlik, heyecan ve aşkla görev yapmaya devam edeceğiz”

Geçtiğimiz gün yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği seçiminde AK Parti il Genel Meclis Üyesi Hasan Engin ile birlikte tekrar encümen üyeliğine seçilen AK Parti İl Genel Meclis üyesi Halil Özer açıklamalarda bulundu.

Özer, ” Bu süreci geride bıraktık. Köylere Hizmet götürme birliğinde bizi destekleyen desteklemeyen tüm muhtarlarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dediğim gibi artık bu süreci bitirdik bu bir hizmet yarışıydı üç il genel meclis üyesi ve birlikte görev yapacak muhtar arkadaşlarımız hepimiz bir yarışa girdik ve bu iş geçtiğimiz Salı günü bitti artık önümüze bakıyoruz.

Kaymakamımız başkanlığında yeni görev alan muhtar arkadaşlarımızla köylerimize ne yapabiliriz bunun gayreti içinde olacağız. Tabi ki süreç bitti fakat hala yankıları devam ediyor konuşuluyor. Bu süreci çok siyasallaştırmamak lazım.

Evet siyasi partilerin üyesiyiz, herkesin bir partisi var ama sonuçta işin içinde muhtarlarımızın seçtiği, muhtarlarımızın oylarıyla encümen üyeliğine seçildiğimiz bir birlik encümen seçimi oldu. Başkanlığını kaymakam bey yapıyor bildiğiniz gibi zaman zaman, dönem dönem bu yerlerde ister istemez tabi ki siyaset konuşulacak ama artık o defteri kapadık 23 Haziran Salı günü seçimi yaptık yeni seçilen muhtarlarımız ve AK Parti’nin iki il genel meclis üyesi birlik encümenine seçildik artık 40 köyümüze ne yapabiliriz diye bunun derdinde olacağız.

Lapseki Köylere Hizmet Götürme birliği ayrı bir birlik, önemli bir birlik, özel bir birlik yaptığımız işler açısından, hem Lapseki’nin konumundan dolayı güçlü öneli bir birlik o yüzden bu birliğe en fazla ne yapabiliriz daha fazla ne verebiliriz herkesin fikir birliği içinde olduğu bir dönemde bence bundan sonrası için ne yapabiliriz bunlara bakmak lazım. Ben il genel meclis üyesi seçileli yaklaşık 15-16 ay oldu hemen arkasından  birlik seçimini yapmıştık o dönemde de muhtarlarımızın takdirleri ve değerli oylarıyla bizlere hizmet yaparız güvenleriyle yol arkadaşım Hasan Engin ile birlikte muhtarlarımız bize görev verdiler.

Bu dönem dede yaptıklarımız ortada 40 köyümüzün hemen hemen hepsinde bir icraatımız var köylerimize hizmet etme anlamında gayret ettik muhtarlarımızın dilekçelerini titizlikle ayrı ayrı değerlendirdik bunlar önemli şeyler olduğunu düşünüyorum. Birlik encümeni olarak muhtarımızın her dilekçesini aldık ve yerinde kendimiz inceledik bu kıymetli bir iş bunu yaparken kendi işlerimizi bıraktık zaman zaman ailemizden ayrı kaldık fedakarlık yapıp köylerimizin işlerine öncelik verdik. Bunun neticesinde muhtarlarımızın büyük çoğunluğunun oyunu alarak birlik encümenine seçildik gururluyuz. Şunu biliyorum ki biz doğru işler yapıyoruz ki hizmet etmeye çalışıyoruz ki muhtarlarımız bizi tekrar birlik encümenine seçtiler.

Biz oy veren vermeyen tüm muhtarlarımıza yine önümüzdeki dönemde de aynı titizlik, heyecan ve aşkla görev yapmaya devam edeceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim hizmete olan inancımız, millete olan sevgimiz, seçimle veya başka bir şeyle ölçülemez, değerlendirilemez. Biz bunları her zaman söylüyoruz hizmet etmeyeceksek bu koltukları işgal etmeyiz o kadar açık ve net konuşuyorum.

Hizmet edemeyeceğimiz gün bu koltuklara ne aday oluruz, ne de muhtarlarımızdan oy isteriz. Biz ilk günkü aşkla ben il genel meclis üyeliğine aday olurken dedim ki ‘ her köyümüzün sorunlarını yerinde inceleyeceğiz dedim’  ve bunu yaptık haa yapamadığımız büyük işlerimizde var ama geçtiğimiz yıl ilk seçildiğimizde birlik encümende gündeme aldığımız tüm işleri yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz bunu kendimiz yapmadık birlikte görev yapan muhtar arkadaşlarımız, kaymakamımız ile birlikte yaptık. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan, Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’un çok büyük destekleri var bu destekleri arkamızda hissediyoruz devamında Belediye başkanımız Eyüp Yılmaz, teşkilatımızın desteğinin arkamızda hissediyoruz. Böyle bir güçlü ilçede bizlilerde elimizi, vücudumuzu taşın altına sokarak köylerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz bu çok kıymetli bir iş” dedi.

Haberi paylaşmak istermisin?