GEYİKLİ BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi programında sözleşme Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU ve Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat YILMAZ tarafından hayırlı olması temennisiyle imzalandı.

İmza töreni öncesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ilk konuşmayı Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat YILMAZ yaptı. YILMAZ konuşmasında “İdlib’de hava saldırısında şehit düşen askerlerimize ve tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize Genel Kurmayımıza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Acımız büyük başımız sağ olsun. Gerçekten zor bir coğrafyadayız. O zorluğu dün yaşadık, daha önce yaşadık ve bugünde yaşıyoruz. Yüzyıl önce Çanakkale Savaşında yaşadığımız gibi bugünde büyük bir küresel savaşın ortasındayız.

Çok kıymetli emekçi kardeşlerim,

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu bu üzücü hadiseler vesilesiyle iki duyguyu hep beraber aynı anda yaşıyoruz. Bizi derinden sarsan haberler vesilesiyle yüreğimiz kan ağlıyor, ama diğer taraftan burada Geyikli Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikamız arasında sizlerin ve bununla birlikte ailelerinizin geleceğini, istikbalini, ekmeğini, kazancını ilgilendiren önemli bir günde hep beraberiz. Bu birlikteliği sağlamış olmamız, bir araya gelmiş olmamız bizim açımızdan gerçekten çok önemlidir.

Biz ÖNCE İNSAN, ÖNCE EMEK diyoruz.

İmzamız işçinin kararıdır ilkesinin bir kez daha yolumuzu aydınlattığını görüyoruz. Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Geyikli Belediyemizde çalışan emekçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine %30, sosyal haklarına da %25 oranında zam yapılmıştır. Toplu iş sözleşmesi görüşmemizin ilk oturumunda anlaşma sağlanarak işçinin alın teri üzerinden pazarlık etmeyen Belediye Başkanımız Mevlüt Oruçoğlu’na Sendikam ve Konfederasyonum adına teşekkür eder, Toplu İş Sözleşmemizin Geyikli Belediyemize, Sendikamıza ve siz değerli emekçilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU yaptığı konuşmada Geyikli Belediyesinin bir aile olduğunu belirterek siz kardeşlerimizle birlikte halkımıza güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Geyikli’mizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun, vatandaşlarımızın refah ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmaya amaçlıyoruz. Peygamber Efendimiz işçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz emretmiştir. Yapılan bu sözleşme hepinize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?