GESTAŞ Kendi Kaynaklarıyla 1 Gemi Daha Satın Aldı..

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş, 2020 yılında kendi öz kaynakları ile satın aldığı 6 geminin ardından şimdi de  “Avşa Adası” adlı gemiyi de satın alarak filosundaki gemi sayısını 13’e yükseltti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan GESTAŞ A.Ş yetkilileri firma olarak filoda yer alan gemi sayısını artırmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, “Bilindiği üzere, GESTAŞ Deniz Ulaşım olarak 2020 yılı içerisinde 3’ü filomuzda kiralık olarak bulunan toplam 6 gemiyi satın alarak şirketimiz bünyesine katmıştık.

550 bin Çanakkalelinin şirketi olan GESTAŞ’ı, kendi gemileri olan güçlü bir şirket haline getirmeyi amaçlayan yönetimimiz, 2020 yılında başlanan bu büyüme hamlelerini, 2021 yılının ilk aylarında da sürdürüyor.

11 yıldır filomuzda kiralık olarak hizmet veren Avşa Adası gemisi, bundan böyle GESTAŞ’ın öz malı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Böylelikle 2020 yılı başından buyana GESTAŞ’ın kendi öz kaynaklarıyla satın aldığı gemi sayısı 7’ye yükseldi.

Avşa Adası gemisinin satışı için Ocak ayında gerçekleşen ihaleye katılan şirketimiz, Avşa Adası gemisinin yeni sahibi oldu. Böylelikle Genel Müdürümüz Mahir Sevinç yönetiminde şirketimiz, 2020 yılı başından buyana toplamda 7 gemiyi öz kaynaklarıyla bünyesine katmış bulundu.

Genel Müdürümüz Mahir Sevinç, gemi satın almalarıyla ilgili geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği basın toplantısında, şirketimizin gemi satın alma kararlarını verirken iki metot izlediklerinin üzerinde durmuştu. Bunlardan biri de finansal havuzumuzdaki ciromuzu, karımızı içeride tutacak, giderimizi azaltacak adımlardı. Şirketimiz, daha önceki satın alma örneklerinde olduğu gibi, filosunda kiralık olarak hizmet veren bir gemiyi daha satın alma yöntemiyle bünyesine kattı” dedi.

ŞİRKETE AİT GEMİ SAYISI 6’DAN 13’E YÜKSELDİ

GESTAŞ yetkilileri 2020 yılı içerisindeki tüm gemi satın almalarını kredi kullanmadan kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirdikleri de belirterek, “Şirketimiz, Avşa Adası’nı da yine aynı şekilde hiç kredi kullanmadan satın aldı. 6’sı 2020 yılı içerisinde olmak üzere toplamda gerçekleştirilen 7 gemi satın almasıyla, GESTAŞ’ın kendisine ait gemi sayısı 6’dan 13’e yükseldi. Şirketimiz, 8’i kiralık olmak üzere 21 gemiyle Çanakkale Boğazı, Güney Marmara Hattı, Gökçeada ve Bozcaada’da hizmet vermeye devam ediyor” şeklinde konuştular.

Haberi paylaşmak istermisin?