EZİNE GIDA İHTİSAS OSB’DE Kİ ÇALIŞMALAR TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR.!

Bilindiği üzere ”Türkiye Projesi’‘ olarak nitelendirilen ; 150 futbol sahası büyüklüğünde en az 8 bin kişinin istihdam edileceği Ezine Gıda İhtisas OSB‘de çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

Ezine İlçesi, Çınarköy Mevkiindeki çalışmaları devam eden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, içerdiği 91 adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlandığı biliniyor.

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden ,Ezine OSB Müdürü Alper Altınok ise geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Teknoloji Bakanlığında ki yetkililer bir dizi görüşmelerde bulundu.

OSB Müdürü Altınok , Turan ile yapmış olduğu görüşmesine dair yapmış olduğu açıklamasında ”Osb ile ilgili tüm konuları Ankara’da vekillerimiz vasıtası ile birebir takip ederek, sonuçlandırmak için Çanakkale-Ankara arası mekik dokuyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz bu son ise ziyarette Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin atık su arıtma tesisinin yatırım programına alınması, projesinin hazırlanması ve ihaleye çıkarılması , arsa tahsisleri ve yapımı devam eden işlerin 2021 yılı bütçeleri hakkında bakanlıkta görüşmelerimiz oldu…” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?