EZİNE BELEDİYESİ’NDEN ESNAF VE VATANDAŞLARA DESTEK PAKETİ !

Ezine Belediyesi yaşanan son süreçte esnaf ve vatandaşları ekonomik bağlamda rahatlatabilmek için bir dizi kararlar aldı.

Alınan kararlar ile hayata geçirilecek olan bu ekonomi paketi Ezine’de yaşayan esnaf ve vatandaşları daha da rahatlatacak.

Belediye Başkanı Güray Yüksel konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında ”Korona Virüsüne (Covid-19 )Karşı Milli Seferberlik Oluşturulmuş Bu Süreçte
Ezine Belediyesi Olarak Hemşehrilerimizin
Esaflarımızın Yanında Olduğumuzu İfade Etmek İstiyoruz.
İlçe Başkanımız,Belediye Meclis Üyelerimiz,Esnaf Odası Başkanımız,Esnaf Kafalet Odası Başkanımız,Ezine Birlik Başkanımız,ve Küçük Sanayi Sitesi Başkanlarımız ile Birlikte
Aldığımız Kararlar Neticesinde,

✅ Hiç Bir Hemşehrimizin ve
Esnafımızın Bu Süreçte Su Borcundan Dolayı Su Kesintisi Yapılmayacaktır.
✅Sağlık Çalışanlarımız ve Kamu Personelimiz Bu Süreçte Toplu Taşıma Araçlarımızdan Ücretsiz Faydalanacaklardır.
✅Otogar Çıkış Ücreti İlçemizde Yerel Olarak Faaliyet Gösteren Ezine Birlik,Geyikli Seyehat ve Ticari Taksilerden İleri Bir Tarihe Kadar Alınmayacaktır.
✅Akıllı Su Kartı Bulunan ve İhtiyaç Sahibi Olduğunu Beyan Eden Hemşehrilerimize Bir Defaya Mahsus Olmak Üzere 100 TL Su Yüklemesinin Ödemesini 4 ay Sonrasına Erteliyoruz.
✅Belediyemize Kira Borcu Olan Ödeme Güçlüğü Çeken Esnaflarımıza Bu Süreçte Mağduriyet Yaşatmayacağız.
✅Pazaryeri Başvurularını Tamamlayamayan Esnaflarımız İçin 30 Mart 2020-3 Nisan 2020 Tarihleri Arasında Telafi Başvuru Yapmalarına İmkan Sağlıyoruz.
✅Pazaryeri Nisan Ayı Taksit Ödemesini Mayıs Ayına 1 Ay Süreli Erteliyoruz.
✅ Yardıma Muhtaç,65 Yaş Üzeri ve Kronik Rahatsızlığı Bulunan Hemşehrilermizin Bu Süreçte 0286 618 15 84 Numaralı Vefa Sosyal Destek Grubu Çağrı Merkezini Arayarak Talep Etmeleri Durumunda Vefa Sosyal Destek Grubu MARKET ve ECZANE Alışverişlerini Sizin İçin Yapacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?