Eyüp Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayınlamış olduğu yazılı mesajında ”29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Yıllar önce, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklâl ya ölüm” diyerek Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” söylemiyle Cumhuriyet’i ilan etmiştir.

Bu milletin canı pahasına, büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Cumhuriyet, bu toprakların bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Cumhuriyet birlik, beraberlik, eşitlik, özgürlük, kardeşliktir. Ayrıca Ulusumuzu; demokrasi, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler gibi evrensel değerlerle buluşturan önemli bir değerdir. Bu ülkenin her bir ferdi, Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, saygı, rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.