Eyüp Yılmaz ”Ne İçin Hayır Dediklerini Bilmiyorlar” /VİDEO HABER

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Şubat ayı meclis toplantısının ardından düzenlediği basın açıklamasında muhalefet partilerini eleştirerek, “İYİ parti ve CHP meclis üyeleri daha neye hayır dediklerini bilmiyorlar” dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz makamında gerçekleşen basın toplantısına; “Şubat ayı meclisinde yaşadığımız bazı gelişmeler neticesinde bir basın açıklaması yapmam gerektiğine karar verdim. Öncelikle geçtiğimiz gün yaşanan Van Bahçesaray’da çığ kayması sonucunda 33 vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralı olan vatandaşlarımız var. Yaralı askerlerimiz ve vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Yine aynı gün Sabiha gökçen hava alanında bir uçağın pistten çıkması sonucunda hayatını kaybeden ve yaralı vatandaşlarımız var. Bunlara da aynı duygularla yaralılara acil şifalar hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” sözleriyle başladı.

Başkan Yılmaz açıklamasının devamında Şubat ayı belediye meclis toplantısına değinerek şu ifadeleri kullandı; “Geçtiğimiz gün şubat ayı meclis toplantısını gerçekleştirdik ve meclis gündem maddeleri içerinde ilçemizi de yatırım anlamında çok ilgilendiren üç konumuz vardı. Bu konular ilçemizde yapılacak yatırımlarla ilgiliydi. Bir tanesi her gün gelişen ve değişen ilçemize çocuk kreşi yeterli olmaması sebebiyle bir kreş yapmak istiyoruz. 100 çocuğumuza kreş ve gündüz bakım evi yapmak istiyoruz. Bunun la ilgili bir yer tespiti yaptık. Bunun üzerinden mecliste bir tartışma çıktı. Yine aynı zamanda 2020 programına alınan Lapseki Gençlik Merkezi yapılmasıyla ilgili, yerinin tespitiyle aynı tartışma. ve üçüncüsünde TEİAŞ’tan bize kiralanacak, tahsis edilecek veya her hangi bir şekilde bize verilecek olan yerle ilgili. Arkadaşlarımız ret kararı verdiler. Yani İYİ parti ve CHP’li belediye meclis üyesi arkadaşlarımız ret kararı verdiler. Kendilerine durumu ilçeye yatırımın geleceğini anlatmamıza rağmen ve bu konun ilçemiz için çok önemli olmasını defalarca anlatmamıza rağmen şunun için üzülüyoruz; ilçemize gelecek olan hizmetleri birileri engellemeye çalışıyor ve vatandaşlarımızı yanlış bilgilendiriyorlar. Şükürler olsun AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyelerimizin oylarıyla biz maddeleri geçirdik. Her hangi bir sıkıntı yok. İlçemize yapılacak hizmetleri kimseye engellettirmeyiz. Hem dışarıda vatandaşımıza farkı aksettiriyorlar. Hem de sosyal medyadan farklı farklı şeyler paylaşılıyor. Bunları görüyorum zamanla. Onun için bunlarla ilgili rahatsız olduğumdan dolayı sizlere bir açıklama yapma gereğinde bulundum. Vatandaşımız yanlış bilgilendirilmesin. /VİDEO HABER

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •