Demokrasi mi.? ”ne oldu Muharrem”
2019’da ki yerel seçimler öncesi ,12 Ocak 2019 tarihinde Belediye Meclis Üyelerinin belirlendiği sandıklı temayül yoklamasında; parti içi demokrasi ve adaleti FERMUAR YÖNTEMİ ile delen , ön seçimde oy kullanan CHP’li üyelerin iradesini yok sayarak, seçimi kazanan adayların hakkının gasp edilmesine öncülük ettiği öne sürülen, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in geçtiğimiz gün, instagram sayfasından ”Türkiye’de hak, adalet ve demokrasi arayışı” içerikli paylaşımı fazlası ile dikkat çekmişti.
CHP tabanından ve bazı parti yöneticilerinden ise ”Adalet mi…? Sen kendi partinde adaleti ve demokrasiyi yok saydın, demokrasiyi delip partiye fermuar taktın, şimdi çıkmış popülizm ve hamaset yapıyorsun. DEMOKRASİ AĞZINA YAKIŞMIYOR… ‘‘Yemezler muharrem” , senin adaletin arşivlerde yer alan TELEFON KAFE‘deki pazarlıklarınızdan ibaret… ” şeklinde tepkilerde bulunulduğu gözlemlendi.
Dip Not: Ayrıca; Kentin tüm dinamikleri Çanakkale’de ki Sosyal Konutlar ile ilgili sıkıntıyı konuşur iken , CHP’li Milletvekillerinin kendi Belediye Başkanlarına sahip çıkmayıp, sesiz kalarak ; bu soruna çözüm odaklı dahil olmamasını da hayret ile karşılamaya devam ediyor. Bu durum olası veya beklenen bir projede Belediye’ye kalması beklenen 200-250 daireden (dükkandan) CHP’li vekillerinde mi beklentisi var yoksa? sorusunu akıllara getiriyor.!!