AMELİYAT HEMŞİRESİ VE BAZI PERSONELLERDE COVİD-19’A RASTLANDI.!

Özel Medikal Park Çanakkale Hastanesinde korona virüsünün yayılması personel, hasta ve hasta yakınlarında büyük tedirginlik yarattı.

Hastane çalışanlarından edinilen bilgilere göre; Özel Çanakkale Medikal Park Hastanesinde Bilgi işlem ve muhasebe birimlerinde çalışan personellerden sonra AMELİYATHANE HEMŞİRESİ S.Ç ‘de de korona- covid-19 virüsüne rastlandığı öğrenildi.

Hastane çalışanları ve Ameliyathane personelinin panik halde olduğu ve diken üstünde durdukları edinilen bilgiler arasında.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TEDBİRLERİNİ ALDI MI.?

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nün, söz konusu Özel Hastanede ortaya çıkan ilk vakalardan sonra, hastanede herhangi bir tedbir alıp almadığı soruları hala cevabını bulamamışken; Ameliyathane hemşiresinin pozitif çıkan testinden sonra cevabı bulunamayan sorulara da yenileri ekleniyor.

Belirttiğimiz üzere, hastane personelleri, hastalar ve hasta yakınları endişeli bekleyişlerini sürdürür iken;

İl Sağlık Müdürlüğü gerekli tedbirlerin alınması için ne gibi önlemler aldı.?
Ameliyathane personellerine test yapıldı mı ?
Testi pozitif çıkan ,bu ameliyathane hemşiresi hangi hastaların ameliyatlarına katıldı ?
Beraber Ameliyata girdiği doktorlara test yapıldı mı ?
Ameliyathane de covide karşı nasıl bir önlem alındı ? Testi pozitif çıkan personel Hastane içerisinde kimler ile temas halinde bulundu.? şeklinde ki sorulara karşı İl Sağlık Müdürlüğü ve Hastane yönetiminden tatminkar açıklamalarda bulunmaları bekleniyor.!


Haberi paylaşmak istermisin?