DURAK KRİZİ BÜYÜDÜ,VATANDAŞ TEPKİLİ

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin önüne Umurbey Belediyesi tarafından vatandaşların yağan kar ve soğuk hava dolayısıyla otobüs beklemesi için koyulan ‘Yapılana Kadar Durak’ yazılı otobüsü Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın talimatıyla Belediye görevlilerince kaldırması,vatandaşların mevcut sıkıntılarının tepkiye dönüşmesine neden oldu. Sosyal Medyada CHP’li olduklarını belirten vatandaşlar da dahil olmak üzere merkez ve ilçelerden gelen bir çok vatandaş MUTAN’ın bu tavır ve uygulamasına sert tepki gösterdi.
Günlerdir kentin gündeminde Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin önünde otobüs durağının bulunmaması büyük bir yer ediyordu. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız; “Kepez Belediye Başkanı oraya durak koyamıyorsa bize müsaade etsin biz bir durak temin edip oraya koyalım. Vatandaşlar daha çok mağdur olmasın” şeklinde bir açıklama yayınlamıştı. Bunun üzerine bu akşam saat 6 sıralarında Umurbey Belediyesine ait 45 kişilik bir otobüs hastanenin önünde bekledi. Otobüsün ön camına, yan tarafına ve arkasına ‘Yapılana Kadar Durak’ şeklinde afişler asıldı. Otobüsün içinde otobüs bekleyen vatandaşların tüketmesine yönelik çay ve kek ikramı için malzemeler koyuldu. Konuyu haber alan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan hastane önüne geldi. MUTAN’ın Öfkelenmiş halde derhal bu otobüs buradan kalkacak diyerek,talimat verdiği belediye yetkililerince de Otobüsün Hastane önünden kaldırılmasından sonra sosyal medyada yayınlanan görüntü ve Videolara istinaden Vatandaşlardan ağır tepkiler geldi.Özellikle meydan okurcasına ve kaba bir şekilde Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’a hitaben ”Cesareti varsa Başkanınız gelsin, Sami gelsin” demesi çevrede ki izleyenler ve sosyal medyadan bu görüntülerdeki konuşmaları duyan vatandaşlarca  hiç hoş karşılanmadı.. Tepkilerin ardı arkası kesilmiyor..

Sosyal Medya Hesaplarından vatandaşlar ” Sağlığın Sağı,solu olmaz,Hizmetin Şovu olmaz,hizmet şov ise buyursun herkez yapsın.. Mutan Eşekle yürüyor şov değil,durak yok, hasta vatandaşlar mağdur üşüyor, hava soğuk çay dağıtılan otobüse şov diyor, Otobüste Umurbey Belediyesi yerine Sur yada dersim belediyesi yazsa idi aynı tepkiyi gösterirmiydi ki.. Eşeği düşünen otobüsü niye düşünemedi.. Bu otobüs hastanede olduğu için gelen başkan,dün akşam kar yağdığında ve bu gece o otobüs olmasa gelip 10 dk bizlerle beklermiydi ”şeklinde twitter facebook vs. sosyal medya hesaplarından tepki içerikli paylaşımlarda bulundular..

Görüştüğümüz Umurbey Belediyesi yetkilileri ”Biz siyasi şov için değil Hizmet için vatandaşlar mağdur olmasın diye burada olduk,Otobüsteki O pankarttaki amaç ta vatandaşlar soğukta üşümeyip otobüsün ne amaçla burada olduğunu okuyup görüp gelsinler, ısınsınlar bir bardak sıcak çay içsinler düşüncesiydi,herhangi bir parti pankartı mevcut değildi, Umurbey Çanakkale ilinin bir beldesidir,biz bir Belde belediyesi olarak bu mağduriyeti görerek burada olduk, bu bir sosyal duyarlılıktır,vatandaşın çilesine duyarsız kalmamaktır,burnunun ucundaki sorunu sıkıntıyı görmeyen sayın başkan her zaman ki tavrını sergileyerek çözüm bulmak yerine fevri söz ve davranışlarla kendince o etik olmayan tavırlarıyla ve de amiyane tabirle Rajonunu kesti, keyfi bir şekilde talimat vererek Emniyet Müdürlüğünün bile işlem yapmasına izin vermeden kendi kurallarıyla,asıl şovu kendisi yapıp sıcacık aracına binip gitti,Ne mi oldu 2 ayı geçgindir mağdur olan vatandaş yine mağdur oldu,Sayın başkanın amacı çözümden ziyade gündemde yer almak fevri çıkışları keyfi uygulamalarıyla dikkat çekip gündem ve polemik oluşmasına zemin hazırlamaktır,bunu da bu akşam tüm vatandaşlar dahil herkes bir defa daha görmüş oldu” şeklinde açıklamada bulundular.. OBJEKTİFLERİMİZE YANSIYAN GÖRÜNTÜLER

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •