ÇOMÜ’nün Başarısından Kimler Rahatsız.! Mesnetsiz İddialar Çöktü.!

Göreve geldiği ilk günden itibaren kent halkının ve öğrencilerin gönlünü fetheden Prof.Dr. Sedat Murat ÇOMÜ’de başarılara imza atmaya devam ediyor.

Kurumlar ve Yerel Yönetimler ile uyum ve de ahenk içerisinde çalışan Rektör Sedat Murat’ın, MEMNUNİYET DUYULAN ÜNİVERSİTELR arasına ÇOMÜ’yü sokmasına ve de Üniversiteye bir çok dalda derece ve birincilikler getirmesine rağmen belirli (küçük) bir zümre tarafından hedef tahtasına koyulmaya çalışıldığı biliniyor..

Ancak her defasında yapılan karalama ve algı operasyonlarının aslı-astarı olmayan iddialardan oluştuğu gün yüzüne çıkıyor.

FETÖ Yöneticisi olarak cezaevinde tutuklu bulunan eski Rektör Sedat Laçiner ve kadrosuna ses çıkaramayanların, o dönemde yapılan usulsüzlük ve de mobbingler karşısında Laçiner’in koluna girip kapısında sıra bekleyenlerin, bu gün Rektör MURAT’ı neden yıpratmaya çalıştıklarını tüm kamuoyu anlayabiliyor. Laçiner döneminde kişisel rant ve çıkarların döndüğü, belirli zümrelerin kadrolar kapmak için AT KOŞTURDUKLARI üniversite şimdi Akademik olarak asli görevini ifa eder iken, beklentilerin karşılanmaması , at koşturacak saha bulamamaları anlaşılan birilerini huzursuz ediyor.

Ancak ne kadar çabalasalar da, tabiri caizse GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMIYOR.. Atılan çamur Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine yapışmıyor..!

Liyakati delmeye, şehri bu yöntemler ile germeye çalışanlara; ”Kadrolar ehline, OSMANLI KAHVESİ içmek isteyenlere ise yürüyün şehir merkezine ..” demekten alıkoyamıyor insan kendini..

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yine karalama kampanyası başlatma çabası içerisinde olan bazı zatı muhterem beyefendiler OTOPARK İHALESİNİ gündeme getirmişlerdi. Bu ihalenin ise Usule aykırı olduğunu iddia etmişlerdi.

Konuyla alakalı açıklama yapan ÇOMÜ Yönetimi ”KAMUOYUNU MESNETSİZ İDDİALAR İLE YANILTMA ÇABALARI BEYHUDE.” ifadelerine yer vermişlerdi.

Açıklamanın ”ÇOMÜ YÖNETİMİ OLARAK HER İHALEMİZ, YAPTIĞIMIZ HER BİR İŞ ŞEFFAFTIR .ÇOMÜ KALİTELİ EĞİTİM ÖĞRETİM VE DE HİZMETLERİ ILE BASARILARA İMZA ATMAYA DEVAM EDECEKTİR.YAPILAN KARALAMA KAMPANYALARI VE İFTİRALAR BİR GÜN SAHİPLERİNİN AYAGINA MUHAKKAK DOLANACAKTIR.” başlığı ile Haber Merkezimiz ve de kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Yapılan açıklamanın devamında ise ”Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemiz Otopark alanı düzenleme ve işletme işi ihale şartnamesi ile ilgili Çanakkale yerel basının da yer alan iddialar;

– 23.08.2022 günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek ihale 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. Maddesi gereği “AÇIK TEKLİF UYARINCA” yapılacaktır. İhale usulü katılımcı tüm firmalara açıktır ve şeffaf şekilde gerçekleştirilecektir.

– İhale yaklaşık 6000 m2’lik bir alanda 300 araçlık bir otopark alanının düzenlenmesi, bakımı, temizliği, araçların otoparka giriş ve çıkışlarının kontrollerinin sağlanması işini kapsamaktadır. Günde 5000’ne yakın hasta ve yakınının sağlık hizmeti almak üzere başvurduğu hastanemizde hasta ve yakınlarının araçlarını güvenli şekilde park etmelerine olanak sağlayacak, araç plaka tanıma sistemi, aydınlatma, güvenlik kameraları, engelli araç ve motosiklet alanları vs gibi otopark alanının düzenleme ve işletme ihalesi işidir. Düzenleme alanı teknik olarak incelendiğinde altyapısı ile birlikte hastane çevresinde önemli bir yapım işini kapsadığı görülebilir.

– Sağlık Hizmeti almaya gelen hasta ve yakınlarının araçlarını bırakacakları otopark alanının işletilmesi işi profesyonel ve daha önce bu alanda belirli tecrübeye sahip firma tarafından yürütülmesi kaliteli hizmet alma açısından önem arz etmektedir.

– İhale teknik şartnamesinde yer alan hususlar ile ihale edilen işin eksiksiz, zamanında ve kesinti olmaksızın bitirilebilmesi, işletilebilmesi ve kamu zararının oluşmaması adına azami dikkat edilmiştir.

– İhaleye katılma yeterliliğine ve koşullarına sahip olan ülkemizde faaliyet gösteren tüm firmalar ihaleye katılabilecektir. Devlet ihale kanununa göre açık ihalede herhangi bir il/ilçe veya firmanın işaret edilmesi mümkün değildir.

Ortaya atılan iddialar gerçek dışı ve mesnetsiz olduğu için açıklama gereği duyulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •