Çanakkale MHP’nin Kurmay İsimlerinden Sözde Turnuvaya Tepki.!

CHP’li Kepez Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği ve HDP’nin organizasyonu ile Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın katılım sağlamasına sessiz kalan CHP’li Belediye Başkanı Birol Arslan ve İYİ Partili Belediye Meclis Üyelerine , Çanakkale MHP’nin Kurmay isimlerinden tepkiler gecikmedi.!

MHP’li Evren Yalçın ‘‘Darı unundan baklava, kavak ağacından oklava olmaz!! Ekrem İmamoğlu’ndan Fatih Sultan Mehmet çıkarmaya çalışanlar, Kepez Belediyesinin Hdp işbirliği ile şehit ismi taşıyan stadda futbol turnuvası düzenlemesine ses falan çıkaramaz.” ifadeleri tepkisini dile getirdi.

MHP’li Mustafa Kutlu ”Hdpkk nın Çanakkale Muharebeleri’nin dönüm noktalarından olan Anafartalar Zaferinin yıl dönümünde düzenlediği Sözde Futbol Turnuvasına Kepez Belediyesinin ev sahipliği rolünü üstlenme hevesine anlam verememekteyiz.

Sınır güvenliğimizi sağlamak adına verdiğimiz mücadelede kahpe pusulara vatanın öz evlatlarını Şehit verdigimiz günlerde Chp Belediyesi’nin bunu göz ardı etmesi Tüm Çanakkale halkının ve vatan evlatlarının yüreğini sizlatmaktadir.

Anlamadığımız diğer noktada 6 lı masanın milliyetçi kanadını temsil ettiğini iddaa eden İp partisinin Çanakkale li üst yöneticisi, il başkanı , ilçe baskani organizasyonun yapıldığı beldenin ip li belediye başkan yardımcısının ,belediye meclis üyesinin bu ise ses cikartmamasi itiraz etmemesi bizleri daha derin düşünceye sevk etmiş “Şapka düşmüş kel görünmüştür “.

Beyler seçim kazanabilirsiniz ,makamlara oturabilir siniz , ancak söylemleriniz ile eylemleriniz catistiginda , benliğinizden ödün vermeye basladiginizda bugün kazanmış görünürsünüz ama yarın kaybetmeye mahkum olursunuz.

Bu organizasyona izin veren Chp li belediye başkanını , yardımcılarını meclis üyelerini tepki göstermeyen tüm yetkilileri kınıyorum.” açıklaması ile tepkisini dile getirdi.

MHP’li Hakan Pınar ise ”Suya da dokunma sabuna da dokunma ne güzel İstanbul…. Kardeşlerinin neredeyse tamamı dağda terörist olan hatta bir tanesi Erbil Başkonsolosluğu görevlisi Osman KÖSE’yi Şehit eden davetli vekilin ağabeyi Mazlum DAĞ olan ve siyasi hayatı boyunca PKK’ya terörist bir örgüttür diyemeyen HDPKK’lı Vekilin Onur konuğu olduğu bir futbol karşılaşması. Vekilin adı Dersim DAĞ, futbol müsabakası ise Kemal KURKUT adına düzenlenmiş, kim bu Kemal KURKUT 2017 de Nevruz kutlamaları sırasında güvenlik tedbiri alan polise kasap bıçağı ile saldırdığı için etkisiz hale getirilen PKK sempatizanı ve vuran Polis yargı kararı ile beraat etmiştir, zira üstüne kasap bıçağı geleni vuran kim olursa olsun meşru müdafaa kapsamında zaten beraat eder, vuranın polis olmasına da gerek yoktur.

Hani icazet ve cesaret aldığınız demokrasinin beşiği Amerika var ya İşte orada bırakın elinde kesici delici alet ya da silah, bir uygulamada polisin karşısında elinizi belinize atın bakalım ne oluyor kevgire dönüyormusunuz dönmüyorsunuz. Polis Devlettir dur diyorsa duracaksın , kanuna aykırı bir şey varsa Mahkeme orda Hakim orda, kızıp kasaptan kasap bıçağı alır polisin üzerine yürürsen kimse gözünün yaşına bakmaz benim anam ağlayacağına onun anası ağlasın der. Ne olacaktı koca kasap bıçağını polisin karnına sapladıktan sonramı etkisiz hale getirilecekti. İşte söz konusu Futbol Turnuvası bu şahsın adına düzenlenerek zımnen Devlete kafa tutulmaktadır. Maalesef misafir vekilde diğer tüm HDPKK lı terör örgütünün siyasi uzantılarından biri ve bir diplomatımızı Şehit edenin kardeşidir. Lafı daha fazla uzatmayacağım zira siyasi ne yazsam birileri rol çalıyor, siyasi hesabı var diyor. Ben emekli bir polis çocuğu gariban olarak gelebileceğim her yere geldim daha da, EYT sonrası eşim ve çocuklarımla süreceğim sakin ve huzurlu birhayat dışında hiç bir beklentim yok, hiç bir şeye talip değil ve hiç bir makam içinde kulis yapmaya ya da kamu oyunun gündemini işgal etmeye ihtiyacım yok. Susanların, suya sabuna dokunmayıp olurda iktidar değişirse diye pozisyon alanları aga susmayın bir Şehidin adının verildiği sahada bu utanca sessiz kalmayın demek için ilk ses olmak adına yazıyorum. Benimde bir ailem var, benimde hayatlarından kaygı duyacağım çocuklarım var, ama Milli Güvenlik sorunu haline gelen CHP’nin HDPKK ile olan bu artık mızrağın çuvala sığmadığı yakınlaşmasını ifşa etmez ve en azından kalben buğz etmez isek o zaman ne ÖNKUZU’nun, ne PEHLİVANOĞLU’nun, ne genç fidan Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nun yüzüne bakamayız. Ez cümle Kobani eylemlerinin sözlü tetikçisi ve şehit edilen onlarca insanın kanı elinde olan DEMİTAŞ’a cezaevi hayatı şeref madalyasıdır diyen KILIÇDAROĞLU, yerelde ise bu terörist örgütün legal uzantısı HDP barajı aştı diye pilav dağıtanlara bu gün susarsak yarın, bu ihanet hedefine ulaşırsa konuştuğunuzda sizi 2023 sonrası kabinede görev alacak HDPKK lı Bakanların arkaladığı kandilden güç alan KCK sivil uzantıları zaten susturur.” şeklinde tepki içerikli ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •