CHP’de İpler İyice Gerildi.!

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bira araya gelecek olan CHP’li Yöneticiler ve değişikliğe “Hayır” oyu veren meclis üyeleri halen askıda olan İmar Değişikliğine itiraz edecekler…

Hatırlanacağı üzere Çanakkale İl Genel Meclisi 11 Mayıs 2020 günü olağanüstü toplanmış bir önce ki toplantıda komisyonlara havale edilen Saros RES Projesi İmar Değişikliği, oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Böylelikle ilk etaplarda CHP’li İl Genel Meclis üyelerinin tepki gösterdiği Saros RES Projesi İmar Değişikliği talebi 22 kabul, 12 red oyuyla meclisten geçmiş olmuştu.

HATIRLATALIM; 28 nisan’da sert tartışmalar sonucunda malum dosya komisyona havale edilmişti. Çanakkale İl Genel Meclis başkanı Sadık Göğüsgeren ise bir kaç ay önce yaptığı basın açıklamalarında Çanakkale’de ki RES yoğunluğunun çok fazla olduğunu vurgulayan basın açıklamaları ile gündeme gelmişti.

11 Mayıs’ta bu sefer olağanüstü toplanan mecliste CHP Grubundan; Sadık Göğüsgeren (Bayramiç) , Zeki Sezer (Bayramiç) Erdinç Ceyhan (Ezine) Aşkın Gülşen (Ezine) Halil Duymaz (Eceabat) ve Hakkı Sezen (Biga) EVET OYU ile 6 üyenin fikir değiştirdiği gözlemlenmiş, Parti tabanından il yönetimine kadar malum il genel meclis üyeleri eleştirilerin odağında yer alarak, İSTİFA ETMELERİ yönünde , hem basında hem sosyal medyada tepki içerikli açıklama ve paylaşımlarda bulunulmuştu.

Bilindiği üzere Borusan EnBW Enerji’ye bağlı Boylam Enerji’ye ait “Saros Rüzgar Santrali” projesinin ÇED dosyasına göre Santral Sahası yaklaşık 10.906 hektarlık bir alanı kaplıyor ve 5 Bin ağacın kesilmesi planlanıyor. Partili partisiz Çanakkale’li vatandaşlar ise bu duruma her geçen gün tepki vermeye devam ediyor.

5 HAZİRANDA İTİRAZ EDİLECEK

Tartışmalı Saros RES Projesi İmar Değişikliği iznine İl Genel Meclisinde “Hayır” oyu veren CHP’li meclis üyeleri ile CHP İl Yönetimi itiraz etme kararı aldıkları öğrenildi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bira araya gelecek olan CHP’li Yöneticiler ve değişikliğe “Hayır” oyu veren meclis üyeleri halen askıda olan İmar Değişikliğine itiraz edecekler.

Dip Not: CHP İl başkanı Metin Ümit Ural ve İl yönetiminin söz konusu EVETÇİ İl Genel Meclis Üyelerinden savunma alma hazırlıkları içerisinde oldukları biliniyor… Ancak Şaibeli bir şekilde fikir değiştiren/Akçeli işlere bulaştıkları için İSTİKRARSIZ DURUŞ sergileyen ve CHP İl Yönetimi ile birlikte, İl Genel Meclisinde FİKİR BİRLİĞİ sağlayamayan SADIK GÖĞÜSGEREN’in başı çektiği EVETÇİ üyeler ,bundan sonra parti çatısı altında bir daha toplanabilecekler mi merak ediliyor.? / Malum, konu OMURGA KONUSU… CHP tabanı ise öfkeli, İSTİFA sesleri yükseliyor.

Haberi paylaşmak istermisin?