CHP’de Büyük Skandal.! 133 vekil oylamaya katılmadı

ÇANAKKALE CHP MİLLETVEKİLİNİN HAMASET EDEBİYATI ÇÖKTÜ.!

Çanakkale CHP’li Milletvekili Özgür Ceylan’ın sunduğu Kazdağları ve Çevre ile ilgili önergenin AK Parti ve MHP’nin oyları ile red edildiği iddia edilmişti.

Ancak önergenin oylanması esnasında 139 CHP’li Milletvekilden sadece 6 sının katılım gösterdiğinin tespit edilmesi vatandaşlar tarafından ”133 vekil uyuya mı kaldı, Mağdur edebiyatı ve siyasette hamasetin geldiği son nokta olarak değerlendirildi.”

AK parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise

”Efendim, AK Parti ve MHP oylarıyla Kaz Dağları katledilmiş. Söz konusu önergenin reddi usulü bir işlemdir. Görüldüğü gibi önerge sahibi CHP milletvekili konuşurken ve oylama yapılırken Meclis’te sadece 6 CHP mv var. O halde diğer 133 CHP Milletvekili de gizli katil mi! Bu ne samimiyetsizlik…

Bölge Çevre/Şehircilik/Orman Md’lerince sürekli denetlenmektedir. ÇED Raporuna aykırı bir adım varsa önce biz müşteki oluruz. Çanakkale Cumhuriyetimizin Önsözüdür, ihmal edemeyiz; ama madenlerimizin uluslararası standartlara uygun çıkarılması da ayrı bir kamu görevidir.

CHP’li Merkez Belediyesi’nin Boğaza akıttığı lağıma bir tek kelime söylemeyenlerden alacak çevrecilik dersimiz yok. Bu işler lafla olsa; ormanların kralı aslan değil, papağan olurdu. Laf değil icraat. Çanakkale’miz tarihi, doğası, tarımı, turizmi ve sanayisiyle beraber gelişecek. ” ifadelerine yer verdi.

Dip Not: Özetle vatandaşı sokağa,Eylemlere davet eden ÇANAKKALE CHP MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR CEYLAN’IN KAZDAĞLARI ve ÇEVRE ile ilgili HAMASET EDEBİYATI da böylelikle çökmüş oldu.

Haberi paylaşmak istermisin?