CHP İL BAŞKANI VE SEÇİLMİŞ İL YÖNETİMİNİ HALÂ TANIMIYORLAR…!

Çanakkale CHP’de Sular halâ durulmuyor. CHP’nin Kaybedenleri ise CHP’yi tanımıyor…

Çanakkale CHP’ de gerçekleşen İl Kongresinde Muharrem Erkek ve Ekibinin desteklediği İsmet Güneşhan seçimi kaybetmiş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın desteklediği Metin Ümit Ural ve yönetimi ise delegenin iradesi ile ipi göğüslemişti.

Aradan aylar geçmesine rağmen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan , Partisinin seçilmiş İl Başkanını tebrik etmemiş ve il yönetimini bir kez olsun ziyaret etmemişti.

Tüm bu gerginlikler sürer iken, Metin Ümit Ural ve Yönetimini yok sayan Çanakkale CHP’nin 2 Milletvekili , ayak oyunları ile PARTİ İÇİ DARBE girişimlerine başvurarak, disiplin kuruluna sevk gibi yöntemler ile aba altından sopa göstererek İNTİKAM ALMA yolunu tercih ettikleri gözlemlenmişti.

Aynı zamanda Çanakkale’de ÇEVRECİLİK adı altında Kirazlı-Balaban bölgesinde popülizm yapan ve en ön saflarda yürüyen Muharrem Erkek, İsmet Güneşhan, Özgür Ceylan ve Remzi Yiğit’in , Çanakkale CHP İl genel Meclis Grubunda 6 (altı) üyenin yaklaşık 5 BİN AĞACIN katliine imza atılmasına ses çıkarmaması ise parti tabanından tepkilerin artmasına vesile olmuştu.

Çanakkale CHP İl ve Merkez İlçe Yönetimlerinin 27 RES projesine EVET oyu veren İl Genel Meclis Üyelerine şiddetli tepki göstermeleri karşısında ise EVET oyu veren CHP’li İl Genel Grup Başkanı Sadık Göğüsgeren tarafından ‘‘ Biz CHP Merkez İlçe Yönetiminin MASSTURBASSYON SABUNU değiliz,Pişman da değiliz….” şeklinde ki whatsapp grubunda ki yazışmaları ise bardağı taşıran hamlelerden biri olmuştu. Akabinde ise Merkez İlçe Yönetimi tarafından DİSİPLİNE SEVK işlemleri başlatılmıştı.

Fermuar’dan Çanakkale Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen CHP’li Avukat Deniz Karaduman ise 5 bin ağacın katline imza atıp whatsap grubundan HAKARET edilmesine sessiz kalmış, lakin ERKEK ve ekibinin talimatı ile sosyal medyada ki bir paylaşımından dolayı,CHP İL DELEGESİ Cumhur Arslan’ın TEDBİRLİ OLARAK- DİSİPLİNE sevk edilmesi için dilekçe ile başvurmuştu. Bu durum karşısında ise parti tabanından Karaduman’a atfen ”BU NE PERHİZ- BU NE LAHANA TURŞUSU ” olarak karşılık bulmuştu.

Tüm bu tartışmalar ve polemikler sürer iken CHP’nin KAYBEDENLER KULÜBÜ olarak nitelendirdiği ekip İsmet Güneşhan’ın ilçe başkanları ile toplantı yapması için zemin hazırlamış ve akabinde geçtiğimiz gün SANKİ HALÂ İL BAŞKANI VASFI varmış gibi GÜNEŞHAN’ın ilçe başkanları ile toplantılar yaptığı gözlemlenmişti. Bu durumun ise parti kulislerinde CHP’de PARALEL İL BAŞKANI MI ? şeklinde tepkilere vesile olduğu görülmüştü.

Görüleceği üzere Çanakkale CHP’de altına atılan kütükler ile kazanlar kaynıyor, sular ise hala durulmuyor, lakin yaklaşan büyük kurultay sonrası, Çanakkale için daha da büyük ölçüde değişimler ile beraber SATRANÇ TAŞLARININ da değişeceğine kesin gözle bakılıyor… İzleyelim görelim…

Haberi paylaşmak istermisin?