CHP Delege Seçimlerindeki Gizli Kamera ve Rüşvet Görüntülerini Hatırlattı

Bu gün yerel bir gazetede AK Partinin temayül yoklamasında fişleme yapıldığı iddialarına İl başkanı Gültekin YILDIZ’dan SERT açıklamalar geldi.

AK Parti’nin Milletvekilliği aday adayı temayül yoklamasında oy kullanılan sandıkların ilçe ilçe ayrılmasının fişleme olduğunu iddia eden yerel gazeteye ilk açıklama Manisa Milletvekili ve Koordinatör İsmail Bilen’den geldi.Kongreye koordinatör milletvekili olarak katılan AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, temayül sandıklarının ayrı ayrı olmasının sebebinin delegelerin zahmete ve külfete girmemeleri olduğunu söyledi.

Temayülün hızlı ve seri bir şekilde sorunsuz olarak tamamlandığını anlatan Bilen, “Yığılma olmadan oylar kullanıldı. Sonra tek torbada birleştirildi. Hangi sandıkta kimin ne oy kullandığı artık meçhul. Bizce de meçhul, sizce de meçhul. Dolayısıyla bu konuda müsterih olun. Eğer bu konuda bir tereddüt varsa ya da başka bir şey yaratılmak isteniliyorsa bunun art niyetli olduğunu buradan ilan etmek istiyorum. Bizler hiçbir arkadaşımızı tanımayız. Üyelerimizi delegelerimizi yormadan bu işi tamamladığı için İl Başkanımızı da tebrik ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ise duruma tepki göstererek “Onlara artık utanmak kaldı” diyerek CHP’nin delege seçimlerinde gizli Kameralarla Basına ve sosyal medyaya servis edilen görüntülerini hatırlatan keskin bir açıklama geldi.

Bilindiği üzere CHP Delege seçimlerinde seçmenlerin oy kullandığı Kahvelere-kabinlere gizli kamera konulmuş , sahte ve mükerrer oyların yanı sıra bazı delegelere rüşvet verildiği vede Belediyede çalışan Devlet Memurlarının seçimde görevlendirildiği bu görüntülerle tespit edilmişti.

Hatta dönemin CHP İl Başkanı Nejat ÖNDER konu ile ilgili tepkisini basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuş, bu görüntüleri Cumhuriyet Başsavcılığına vererek Rüşvet verenler ve Sahte oy kullananlar hakkında SUÇ DUYURUSUNDA bulunmuştu.

Fişleme iddiaları karşısında AK Parti İl Başkanı Gültekin YILDIZ  yapmış olduğu keskin açıklamanın devamında bunları hatırlatarak CHP’nin geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ilçe kongrelerinde yaşananları yazamayanların böyle bir karalama kampanyası başlattığını belirterek “Bu temayül hangi şekilde tüm ülkede nasıl yapılıyorsa Çanakkale’de de aynı şekilde yapıldı. Biz alnımızın akıyla temayülümüzü gerçekleştirip size teslim ettik. Dediğim gibi Onlara artık utanmak kaldı. Daha önce CHP’nin ilçe kongrelerinde güvenlik kameralarına yansıyanları yazamayanlar böyle bir alçaklık ile AK Parti’yi karalamaya çalışıyor. Başaramazlar, başaramayacaklar. Biz sandığa gittiğimiz zaman halk onlara gereken cevabı verecektir.” şeklinde konuştu.

Anafartalar Spor Salonundaki temayül yoklamasına, AK Parti 23. Dönem Yozgat Milletvekili AR-GE Başkan Yrd. Osman Çoşkun, AK Parti 24. Dönem Ankara Milletvekili AR-GE Başkan Yrd. Nurdan Şanlı, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Sena İpşirli katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir