Çanakkale Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyonlar aralıksız devam ediyor.
Narkotik ve KOM ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışmalarda Çanakkale Fevzipaşa Mahallesi dahil olmak üzere şehrin bir çok muhtelif noktasına, pazartesi ve salı sabah saatlerinde uyuşturucu operasyonu düzenlendiği öğrenildi.
Operasyonlar neticesinde ilk etapta 50 kişiden fazla şüphelinin gözaltına alındığı, Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgulamanın ardından Çanakkale Adliyesine çıkarıldıkları görüldü.
Emniyet Müdürlüğü tarafından Operasyon ve gözaltıların devam ettiği öğrenilirken, Cumhuriyet Savcılığı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edilen 30 kişi hakkında işlem yapıldığı, 13 kişinin ise tutuklanarak kapalı cezaevine gönderildiği öğrenildi.
Bazı şüphelilerin sorgulamaları devam ederken, Operasyon ve gözaltılara ise devam edileceği bilgisine ulaşıldı.
Operasyonlarda, 400 gram skunk maddesi, 250 gram metamfetamin maddesi, 90 gram kokain maddesi, 300 adet Sentetik Ecza, 3 adet extacy, 3 adet hassas terazi, 1 adet silah ele geçirildi. Ayrıca yeni bir operasyon kapsamında bir gurup da bugün sabah saatlerinde Çanakkale Adliyesine sevk edildi. /VİDEO HABER: