Çanakkale İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Sert İfadelerle ŞOK İstifa.!

İYİ Partili isimler; Hasan Demir, Serkan Uğur Akıncıoğlu, Selahattin Yıldızlar, Pınar Uçman Düzenli ve Ruhi Akkoyun istifa kararlarını yazdıkları dilekçeyle duyurdu.

İYİ Parti Çanakkale Teşkilatı, yönetim kurulu üyelerinin istifalarıyla sarsıldı. Bayrak skandalıyla sarsılan İYİ Parti, son olarak Genel Başkan Meral Akşener’in tekrar aday olmayacağı yönünde çıkan açıklamalarla bir kez daha sarsılmıştı. Son olarak Çanakkale’de İYİ Parti Yönetim Kurulu üyelerinden beş isim istifa ettiklerini İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı’na sundukları dilekçeyle duyurdular.

İYİ Partili Hasan Demir, Serkan Uğur Akıncıoğlu, Selahattin Yıldızlar, Pınar Uçman Düzenli ve Ruhi Akkoyun tarafından ortak olarak sunulan istifa dilekçesinde istifa gerekçesi olarak şu ifadelere yer verildi:

ÇANAKKALE İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞINA

Kasım 2015 tarihi itibariyle yaktığımız isyan meşalesinin neticesinde hayat bulan İYİ Parti, girdiği ilk seçimlerde her olumsuzluğa rağmen %10 oy ve 43 Milletvekili ile TBMM’de temsil hakkında haiz olmuştur.

Lakin görünen odur ki, bir çok il teşkilatında olduğu gibi Çanakkale adam adamcılığı oynayan düşük profiller, beklenilen başarının önüne engel teşkil ederek ülke geleceğini şahsi menfaatlerine tercih etmişlerdir. Partinin Çanakkale yerelinde kuruluş sürecinden tutun da aday listelerinin belli oluşuna kadar geçen süre zarfında sergilenen tavırlar gösteriyor ki; istişare mekanizmalarından mahrum, üç beş kişini eylem ve söylemi dışına çıkmayan bir yapının, her uyarıya kulak tıkamasının sebebi bireysel beklenti ve menfaatlerinden de öteye gitmemektedir.

Listelerde istedikleri yerleri bulamayan bu şahısların seçim sürecinde yaptıkları aleyhte propaganda ve karalama çalışmaları, beklenilen başarının önüne engel olmuş ve neticede yurt dışı oylarıyla birlikte TBMM’ye temsilci göndermemiz mümkün olmamıştır. Seçim, bir partinin en önemli sınavıdır ve Çanakkale bu sınavdan %17 oy almasına rağmen başarısız çıkmıştır.

Bu başarısızlıkta büyük pay sahibi (sözde yönetici) şahıslardan onurlu bir duruş beklemekle yanılmış olduğumuzu görerek onların yapması gerekeni yapıyor ve İYİ Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu üyeliklerimizden istifa ediyoruz.” DİLEKÇENİN ASLI AŞAĞIDADIR:

 

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir