ÇANAKKALE HALK EĞİTİM’DEN KAMU KURUMLARINA BÜYÜK DESTEK.!

Çanakkale Halk Eğitim Merkezi son günlerde, kamu kurumlarına destek olabilmek amacıyla, maske üretimine başladı. Hızla yapılan üretimler neticesinde elde edilen maskeler kamu kurumlarına dağıtıldı. Halk Eğitim Merkezi tarafından üretilen 40 bin maske kamu personellerine ve muhtarlıklara teslim edildi.

Vali Orhan Tavlı geçtiğimiz gün, Çanakkale Halk Eğitim Merkezinde incelemelerde bulundu. Çanakkale Valiliğinin haberine göre; Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından Vali Orhan Tavlı’ya verilen bilgiye göre; İstanbul Gaziosmanpaşa Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından tasarlanıp üretilen, kurulumu öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan,  Çanakkale Valiliği Köylere Hizmet Birliği tarafından alınıp Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’na teslim edilen Ultrasonik 3 katlı cerrahi maske dikim makinesi ile dakikada 80, günlük ise ortalama 40 bin maske üretimi yapılma kapasitesinin olduğu, ayrıca  Çanakkale Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde oluşturulan giyim atölyelerinde 17 kişilik usta öğretici ile 6 bin adet cerrahi maske üretim kapasitesine ulaşıldığı ve halen çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından üretilen 40 bin adet maske, Çanakkale ilinde ve ilçelerinde başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu personellerine ve muhtarlıklara dağıtılmıştır.


Haberi paylaşmak istermisin?