ÇANAKKALE EMNİYET MÜDÜRÜ FARUK KARADUMAN OLDU

15 Temmuz Hain Darbe girişiminin olduğu gece Kars Emniyet Müdürü olan Faruk Karaduman’ı, telefonla arayan darbeci Tugay Komutanı Ali Avcı; ‘Türk Silahlı Kuvvetleri olarak yönetime el koyduk. Hemen emrimize girin, Darbe oldu hala daha vatandaşı galeyana getiriyorsun seni sıkıyönetim mahkemesinde yargılayacağız, biran önce teslim olun her tarafı kuşattık’ dedi.

Emniyet Müdürü Karaduman ise, FETÖ’cü darbeciye laik olduğu tarihe yazılacak sözlerle: “Seni Faikbey Caddesinde Kelepçe takıp gezdireceğim” cevabını verdi. Bu sözler karşısında neye uğradığını şaşıran darbeci paşa telefonu kapatmak zorunda kalmıştı.

FETÖ’nün püskürtülmesi ile Gaziantep’e atanan Karaduman orada da bir çok önemli Asayiş ve de Terör operasyonuna imza atmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yayımlanan kararname ile 49 ilin emniyet müdürü değiştirilirken, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ise Çanakkale İl Emniyet Müdürü olarak atandı.