Çanakkale CHP’nin önceki dönem İl Başkanı İsmet Güneşhan, bir an olsun saha çalışmalarına ara vermeden ,esnaf, kahve ve köy ziyaretlerine devam ediyor.
CHP’nin etkili isimlerinden olan Güneşhan, bir önce ki İl Başkanlığı seçiminde Ülgür Gökhan ekibinin karşı çalışması neticesinde seçimi kılpayı kaybetmiş, lakin İl Başkanı olarak seçimi kazanan Metin Ümit Ural yerine İsmet Güneşhan Büyük Kurultay/Kongre Delegesi olarak seçimden farklı bir galibiyetle çıkmıştı..
CHP Çanakkale örgütü ve parti tabanının yanı sıra Genel Merkezinde desteğini alan İsmet Güneşhan’ın 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili Adayı, olası bir değişiklikte ise Belediye Başkan Adayı olmasına kesin gözle bakılıyor.
Güneşhan’ın ”Partim beni nerede uygun görürse orada partinin bir neferi olarak çalışmaktan gurur duyarım..” şeklinde ki sözlerinin CHP tabanından Güneşhan’a olan ilgi ve teveccühü daha da arttırdığı gözlemleniyor.