Çanakkale CHP Şahlanıyor mu ? Dinamit Adaylar Sahaya Çıkıyor.!

Çanakkale CHP’nin önceki dönem dahil olmak üzere mevcuttaki İl/ilçe belediye başkanlığı ve Vekillik gibi görevlerini ifa etmiş önemli isimlerin 2019 yerel seçimleri için Genel Merkezin startı ile birlikte adaylıklarını açıklayacakları öğrenildi.Halihazırda sayısı 12 yi bulduğu öğrenilen adaylardan kaçı sahaya çıkar, kaçı masaya vurur,kaçı bu sahada kağıt oynar şimdilik bunlar belirsizliğini koruyor.Ancak içlerinde tabanın desteğini yıllarca almış istikrarlı adımlarla hareket etmiş,gönülleri fethetmiş etkili ve güçlü isimler de mevcut.

Tabanın sesine kulak verip DEMOKRASİ İÇİN ÖNSEÇİM diyenlerde var, Çantasını doldurmak için Popülizm yapanlarda..Zaafiyete bağlı Kilit ve hedef  ise Genel Merkez odaklı Ülgür Gökhan yada Ak Parti olacak.. Çıkar diyenler çantayı, Örgüt diyenler gönülleri ve sandıkları dolduracak.. Tabiiki de Seçim arefesine 5 kala muhakkak,kapalı kapılar arkasında pazarlık yapanlarda ,akabinde saf değiştirenlerde olacak (Klasik alışılmış ve yaşanmış hikayelerdeki gibi)..Peki ya Parti tabanı yada seçmen kime ne kadar inanacak,yada yem atanları yutacak mı ? Hep birlikte Göreceğiz..

Amaç kent halkı ve seçmenin yanı sıra parti tabanını dinleyip tepkilerin Şaibelerin odağında olan Ülgür Gökhanı mı mat etmek, yoksa yerelde İktidar olan Belediyeyi AK Partiye mi vermek ?

2014 yerel seçimlerini şöyle bir hatırlayalım; birbirlerine söylemedik söz,etmedik hakaret bırakmayanları, ölüleri yanyana gelmez denenleri kol kola yürürken , halay bile çekerken gördü bu seçmen..

Diğer açıdan bakıldığında görülen ise , bir tarafta Çanakkale’yi şahlandıran yatırım hizmet ve yaklaşımlarıyla,neredeyse muhalif parti yöneticileri dahil ,farklı ideolojilere sahip vatandaşların gönlüne girmiş ciddi bir Bülent TURAN faktörü, diğer tarafta ise hizip yaratma mücadelesinde istikrarsızlıkta istikrar gösteren AK Partinin içine sızmış AKP li yöneticileri ve yancı rantçıları.. Hizmet etme çabası içerisinde olanları da,hizmet edenleri de, bunların yanı sıra MIŞ gibi yapıp çıkarları doğrultusunda Ahlaksızca,omurgasız duruşlarıyla Abi’lerine biat edip rant odaklı siyaset kisvesi altında şaklabanlık yapanları da asla ve kat’a gözardı etmemek gerek..

Not:Kısacası bir tarafta Ülgür GÖKHAN’a hizmet eden AKP liler diğer tarafta ise AK Partiye yaranma içgüdüsü ile hareket eden CehaPeli ler.. Kent halkı bu sefer görünmeyeni görecek eminiz ki sandıkta da gerekli cevabı verecek..Manşetimizde belirttiğimiz üzere aslolan haberimize döndüğümüzde diyeceğimiz o ki beklenen ve istenen ÇOBAN ATEŞİ yakıldı ve bu doğrultuda CHP’nin dejenere olmamış kitlesinin tek bir talebi var ”yerelde ve genelde iktidar için vazgeçilmez olan ÜYE BAZLI ÖN SEÇİM..” Ancak Aday olarak sahaya çıkacak,dünden bu güne kent siyasetine damga vurmuş  bu etkili ve önemli isimlerin önseçim kararı çıkmaz ve üyeler hiçe sayılır ise Partiden istifa edeceklerine de kendi beyanları doğrultusunda kesin gözle bakılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir