Büyük İhmal Küçük Aras’ı Hayatından Edecekti.!

Çanakkale İsmetpaşa Mahallesi Refah Sokakta sabah saatlerinde Serdal Tuncay’ın oğulları Serkan(14) ve Aras Tuncay(1.5) kardeşler, ekmek alıp evlerine dönmek üzereyken Serkan Tuncay’ın kucağında taşıdığı küçük kardeşi Aras Tuncay’la birlikte Çanakkale Belediyesi’nin sunta ile kapattığı çukura iki kardeş düştü.

Serkan Tuncay olayda sadece bacağından yaralandı. Abisinin kucağında taşındığı Aras Tuncay ise düşme sırasında kafası kaldırıma çarparak ağır yaralandı. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde yapılan kontrollerde kafasında çatlak olduğu tespit edildi. Yapılan röntgen çekimleri sonucunda durumunun ağır olduğu belirtildi.

Çanakkale Belediyesi’ne mahalle halkının defalarca sunta ile kapatılan engelli yolunda bulunan çukur için tehlike oluşturduğunu ve şikayet edildiğini söyleyen Serdal Tuncay, “14 yaşında ki oğlum Serkan ile 1.5 yaşında ki küçük oğlum Aras’la ekmek almaya gittiler. Ekmek alıp dönmek üzereyken büyük oğlum, kardeşini kucağına alıyor. Kaldırımdan giderken sadece sunta ile kapatılan çukurdan geçerken suntra kırılıyor ve Serkan’ın kucağında olan Aras kafasını vuruyor. Serkan’ın ise ayağından yara alıyor. Aras’ın kafasında çatlak var. Röntgen çekildi ve sonuçları iyi çıktı. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde müsaade altında tutuluyor. Yarın ise tekrar röntgen çekilecek.  Olayla ilgili soruşturma başlatılmadı. Hastaneden çıkınca şikayet etmeyi düşünüyorum. Başkalarının canı yanmasın. Daha önce böyle olayları görüyorduk ve kınıyorduk. Bizim başımıza da geldi. En azından böyle şeyler kapatılsın. İlgilenirlerse çok sevinirim. Benim evimin yakınlarında olmadığı için daha önce şikayet etmedim, orada yaşayan ev sahipleri daha önce şikayet etmişler ama belediye hiçbir şey yapmamış”dedi.

Sosyal Medya’da Aras’ın durumundan haberdar olan Kent Halkının ,Çanakkale Belediyesine olan tepkilerinin her geçen gün artarak büyüdüğü gözlemlendi.

Haberi paylaşmak istermisin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir